Nasze projekty

Od Biblii do uwielbienia. Poznaj Ducha Świętego!

Czy możemy poznać i doświadczyć Ducha Świętego, czy jest to zarezerwowane tylko dla wybranych? W jaki sposób objawia się Jego życie i działanie w Kościele? Na te i inne pytania odpowiedź poznają uczestnicy kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

fot. Mateus Campos Felipe/unsplash.com

Bóg poprzez misterium Paschalne Jezusa Chrystusa obdarowuje człowieka darem Ducha Świętego. Jak rozumiemy Jego tajemniczą Osobę? Co mówi o Nim Słowo Boże? Czy możemy poznać i doświadczyć Ducha Świętego, czy jest to zarezerwowane tylko dla wybranych? W jaki sposób objawia się Jego życie i działanie w Kościele?

Te i podobne pytania zostaną podjęte podczas kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”: „Od Biblii do uwielbienia. Poznaj Ducha Świętego!”, który wygłoszą: s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM, prof. AKW oraz ks. dr Mateusz Wyrzykowski, AKW, wykładowcy Pisma Świętego na Akademii Katolickiej w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ>>> Dary Ducha Świętego – co oznaczają i jak je otrzymać?

Reklama

Wykład odbędzie się 12 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.

Po wykładzie (godz. 19.30) organizatorzy zapraszają do Kościoła św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68) na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Głos Pana”. Wstęp wolny.

Spotkania te odbędą się w ramach Warszawskiego Festiwalu Teologicznego, który Akademia Katolicka organizuje w dniach 10 – 14 kwietnia 2024.

Reklama
materiały prasowe

„Duchowość dla Warszawy” to cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczął w 2016 roku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie (dziś: Akademia Katolicka w Warszawie). 

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę