Nasze projekty

Martin Scorsese planuje serial dokumentalny o świętych. Jedną z postaci będzie św. Maksymilian Kolbe

Pierwsze odcinki serialu mają zostać wyemitowane w listopadzie. Projekt koncentruje się na znanych świętych z historii Kościoła, w tym Joannie d'Arc, Franciszku z Asyżu, Tomaszu Becketcie, Marii Magdalenie czy Maksymilianie Kolbe.

fot. Siebbi/Creative Commons Attribution 3.0/commons.wikimedia.org/domena publiczna/wikipedia.org

Amerykański reżyser i zdobywca Oscara, Martin Scorsese, oprócz filmu o Jezusie, planuje teraz serial dokumentalny o świętych – poinformował serwis streamingowy „Fox Nation”.

Ośmioodcinkowy serial nosi tytuł „Martin Scorsese Presents: The Saints”. Pierwsze cztery odcinki mają zostać wyemitowane w listopadzie. Projekt koncentruje się na znanych świętych z historii Kościoła, w tym Joannie d’Arc, Franciszku z Asyżu, Tomaszu Becketcie, Marii Magdalenie i Maksymilianie Kolbe.

ZOBACZ TEŻ>>> Ta, która spotkała Go pierwsza. Maria Magdalena w „The Chosen” i „Pasji”

Reklama

To nie pierwszy religijny projekt reżysera

Serial nie jest pierwszym projektem filmowym o tematyce religijnej Scorsese, który jest zdeklarowanym katolikiem. Wkrótce ukaże się jego filmowa adaptacja książki „Życie Jezusa” japońskiego autora Endo Shusaku.

Film Scorsese „Ostatnie kuszenie Chrystusa” ukazał się w 1988 roku, a „Milczenie” o jezuickich misjonarzach w Japonii w 2016 roku.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę