Nasze projekty

Jest decyzja w sprawie ks. Kadzińskiego. Był oskarżony o prowadzenie sekty

Metropolita warszawski zakazał ks. Łukaszowi Kadzińskiemu m.in. prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, sprawowania sakramentu pokuty oraz publicznego sprawowania Eucharystii - czytamy w komunikacie kurii warszawskiej.

fot. Sebbi Strauch/Unsplash

W ostatnich miesiącach Kuria Metropolitalna Warszawska wszczęła dochodzenie związane z działalnością księży Łukasza Kadzińskiego i Jacka Gomulskiego, wobec których pojawiły się oskarżenia o prowadzenie grup mających znamiona sekty, które „dobiegło końca”, a sprawa trafi „do kompetentnych Dykasterii Kurii Rzymskiej” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

W komunikacie Kuria Metropolitalna Warszawska poinformowała, że na ks. Kadzińskiego nałożono sankcje. „Arcybiskup Metropolita Warszawski, zakazał Księdzu Łukaszowi Kadzińskiemu z dniem dzisiejszym prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, katechetycznej, sprawowania świętej posługi, tj. sakramentu pokuty oraz publicznego sprawowania Najświętszej Eucharystii” – czytamy w komunikacie podpisanym przez ks. Michała Turkowskiego z biura Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

ZOBACZ TEŻ: Kuria warszawska: żadna z grup prowadzonych przez księży Kadzińskiego i Gomulskiego nie jest wspólnotą kościelną

Reklama

W dekrecie – jak czytamy – wskazano mu również miejsce odosobnienia. „Nie zastosowanie się do w/wym. środków zapobiegawczych może skutkować nałożeniem sankcji karnych” – czytamy.

Publikujemy treść komunikatu zamieszczonego na stronie Archidiecezji Warszawskiej:

Niniejszym informuję, że dochodzenie kanoniczne, mające na celu zbadanie zarzutów stawianych ks. Łukaszowi Kadzińskiemu, prezbiterowi archidiecezji warszawskiej dobiegło końca. W związku z powyższym, rozpoczęto procedurę skierowania zgromadzonej dokumentacji do kompetentnych Dykasterii Kurii Rzymskiej.

Reklama

Zważywszy na to, że ks. Łukasz Kadziński właściwie wzywany trzykrotnie po odbiór dekretu, nie stawił się, nie podając jednocześnie słusznej przyczyny, dekret należy uważać za doręczony w myśl kan. 56 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Dlatego też, mając na uwadze dobro wspólne informuję, że stosownie do wymogów określonych w kanonach: 392, 1339 oraz 1722 KPK oraz statutu 40 p. 1 i 6 IV Synodu Archidiecezji Warszawskiej, celem zapobieżenia dalszemu zgorszeniu i zagwarantowania właściwego przebiegu podejmowanych czynności prawnych, po wysłuchaniu rzecznika sprawiedliwości, Arcybiskup Metropolita Warszawski, zakazał Księdzu Łukaszowi Kadzińskiemu z dniem dzisiejszym prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, katechetycznej, sprawowania świętej posługi, tj. sakramentu pokuty oraz publicznego sprawowania Najświętszej Eucharystii. Zostało mu również w tym dekrecie wskazane miejsce odosobnienia. Nie zastosowanie się do w/wym. środków zapobiegawczych może skutkować nałożeniem sankcji karnych.

Ks. kan. dr Michał Turkowski
Zespół Biura Delegata
ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży AW

archwwa.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę