Nasze projekty

Wielka manifestacja w obronie życia już w niedzielę w Warszawie. „Nie możemy stać z boku”

Już w niedzielę ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia, który będzie wielką manifestacją w obronie życia, rodziny, wartości i niepodległości.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Marsz rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 12.30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Wcześniej, o godz. 11:00 w warszawskiej archikatedrze oraz katedrze warszawsko – praskiej odprawione zostaną msze św. O godz. 12.15 zaplanowano akcję „Pieluszka dla maluszka”, będąca konkretnym wsparciem dla potrzebujących matek i dzieci.

Po rozpoczęciu Marszu jego uczestnicy wyruszą Traktem Królewskim aż do Placu Trzech Krzyży, gdzie o 13.30 planowane są wystąpienia i przedstawienie Orędzia Marszu. Następnie odbędzie się koncert Jacka Kowalskiego. Marsz zakończy się ok. godz. 14.30.

W kontekście czekającej nas kolejnej debaty w sprawie ochrony życia, małżeństwa i rodziny, być może nawet ogłoszenia referendum w tej sprawie nasz marsz powinien być bardzo jednoznacznym sygnałem do działania, do skupiania sił, do szukania adekwatnych odpowiedzi. Powinien być zarazem wydarzeniem społecznym i obywatelskim, ale przede wszystkim wydarzeniem i aktem moralnym. Nasza sprawa nie obroni się sama – podkreślają organizatorzy.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Abp Wojda apeluje: niech niedziela będzie dniem modlitwy w obronie życia poczętego

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Świętego Benedykta a współorganizatorem Koalicja dla Życia i Rodziny, nieformalna platforma współpracy środowisk pro-life. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

Przyłączając się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski chciałbym zaprosić wszystkich na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie. Ten Narodowy Marsz życia będzie jasnym znakiem sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w dzieci, małżeństwo, rodzinę czy wolność słowa. Nie ulega wątpliwości, że są to sprawy, które zasługują na publiczną obronę i wsparcie. Nie możemy stać z boku z założonymi rękami, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości – powiedział abp Stanisław Gądecki w specjalnym videoprzesłaniu.

Reklama

Marsz zaplanowany jest na niedzielę 14 kwietnia, w Święto Chrztu Polski. W nawiązaniu do tego święta ma być też wyrazem wdzięczności za chrześcijańskie dziedzictwo naszego kraju oraz odpowiedzialności za jego teraźniejszość i przyszłość.

ZOBACZ TEŻ: „Bezpieczny zestaw”. Promocja aborcji w Sejmie

Dziś, gdy wielu Polaków uznało, że naród porzucił sprawę cywilizacji życia i praw rodziny, całe dziedzictwo świętego Jana Pawła II, KONIECZNA JEST REAKCJA – nowy zryw odpowiedzialności. Waży się społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny. Nikt z nas nie powinien więc stać z boku z opuszczonymi rękoma. Niech nas zobaczą! Niech nasz Marsz pokaże światu i społeczeństwu Polskę która chce żyć – zapraszają organizatorzy.

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę