Nasze projekty

II Warszawski Festiwal Teologiczny startuje już w środę. W programie m.in. koncert uwielbieniowy

Już po raz drugi Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza na Warszawski Festiwal Teologiczny, który odbędzie się od 10 do 14 kwietnia. W programie m.in.: ciekawe wykłady, dyskusje, pokaz filmu oraz koncert uwielbieniowy.

fot. Lāsma Artmane/Unsplash

Festiwal rozpocznie się w środę 10 kwietnia pokazem filmu „Bohater” w kinie Wisła. Po nim zaplanowano dyskusję z udziałem m.in. aktora Adama Woronowicza.

W czwartek 11 kwietnia o godz. 19:00 w Collegium Bobolanum odbędzie się debata pt. „Człowiek w świecie chaosu. Komu zaufać, na czym budować?” z udziałem Krzysztofa Sowińskiego, dr Agaty Rujner oraz o. dr. Tadeusza Kotlewskiego SJ. Ponadto, wcześniej o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dla wykładowców pt. „Władcy marionetek. O ludziach, o robotach i procedurach – regres myślenia”. Prelekcję na ten temat wygłosi prof. Damian Leszczyński z Uniwersytetu Warszawskiego. O godz. 18:00 zaplanowano Mszę Świętą.

W ramach festiwalu w piątek 12 kwietnia odbędzie się kwietniowe spotkanie z cyklu „Duchowość dla Warszawy” na temat „Od Biblii do Uwielbienia. Poznaj Ducha Świętego””. Wykład wygłoszą s. prof. AKW Judyta Pudełko PDDM i ks. dr Mateusz Wyrzykowski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy Krakowskim Przedmieściu.

Reklama

Po wykładzie o godz. 19:30 w kościele akademickim św. Anny odbędzie się modlitwa uwielbienia prowadzona przez wspólnotę „Głos Pana”.

Następnego dnia, w sobotę 13 kwietnia o godz. 9:30 w kościele seminaryjnym będzie celebrowana Msza Święta. Po niej o godz. 11:00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi rozpocznie się konferencja ks. prof. Roberta Woźniaka z UPJPII pt. „Co mówi Duch do Kościoła dzisiaj?”. Natomiast o godz. 13:30 w auli odbędzie się konferencja prof. UKSW Moniki Przybysz pt. „Neuroprzekaźnik w komunikacji międzyludzkiej”.

Ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę 14 kwietnia o godz. 9:00 w bazylice Świętego Krzyża na Krakowskim przedmieściu odbędzie się Msza Święta „radiowa”. A o godz. 12:00 chętni udadzą się na pielgrzymkę na Jasną Górę.

Reklama

Poniżej publikujemy szczegółowy program:

10 kwietnia (środa)

 • 19.00 Projekcja filmu „Bohater”, dyskusja o filmie: Adam Woronowicz, Paweł Kęska, o. dr Marek Kotyński CSSR – Kino Wisła

11 kwietnia (czwartek)

Reklama
 • 11.00 Debata naukowa „Władcy marionetek. O ludziach, o robotach i procedurach – regres myślenia”. Wykład: prof. Damian Leszczyński (Uniwersytet Wrocławski). Prowadzenie: o. dr Janusz Pyda OP – Miodowa 17/19**
 • 18.00 Msza Święta – Collegium Bobolanum
 • 19.00 Debata „Człowiek w świecie chaosu. Komu zaufać, na czym budować?” Krzysztof Sowiński, dr Agata Rujner, o. dr Tadeusz Kotlewski SJ – Collegium Bobolanum

12 kwietnia (piątek)

 • 18.00 Duchowość dla Warszawy „Od Biblii do Uwielbienia. Poznaj Ducha Świętego” s. prof. AKW Judyta Pudełko PDDM, ks. dr Mateusz Wyrzykowski – NIKiDW*

13 kwietnia (sobota)

 • 9.30 Msza święta – kościół seminaryjny
 • 11.00 Konferencja „Co mówi Duch do Kościoła dzisiaj?” ks. prof. Robert Woźniak (UPJPII) – NIKiDW*
 • 12.30 Przerwa obiadowa
 • 13.30 Konferencja „Neuroprzekaźnik w komunikacji międzyludzkiej”. Prof. UKSW Monika Przybysz – NIKiDW*

14 kwietnia (niedziela)

 • 9.00 Msza radiowa – kościół św. Krzyża
 • 12.00 Pielgrzymka na Jasną Górę (zapisy) – Plac Bankowy
 • 15.00 Droga Światła – Wały Jasnogórskie
 • 16.30 Nabożeństwo – Kaplica WMSD
 • 20.00 Msza Święta – Częstochowa, Kaplica Cudownego Obrazu
 • 21:00 Apel Jasnogórski

* NIKiDW – Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66.

** spotkanie dla wykładowców

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę