Nasze projekty

„Biblia Polska” [ZOBACZ GALERIĘ]

Koncert - widowisko patriotyczne, które zgromadziło setki uczniów z Nowego Targu i okolic. "Gdybyśmy zrobili drugi koncert tego samego dnia, też na widowni nie byłoby wolnego miejsca. Wielką sprawą była kilkuminutowa owacja na stojąco jaką publiczność uraczyła artystów. To ogromne wyróżnienie" mówił po koncercie Andrzej Dubiel, prezes stowarzyszenia Muza Dei

Reklama

„Biblia Polska” – zakończyło się to piękne widowisko, które zgromadziło 600 uczniów z szkół z Nowego Targu i okolic i wypełniło salę koncertową po brzegi. Jak mówi Andrzej Dubiel, prezes stowarzyszenia Muza Dei – gdybyśmy zrobili drugi koncert tego samego dnia, też na widowni nie byłoby wolnego miejsca. Dla mnie wielką sprawą była kilkuminutowa owacja na stojąco jaką publiczność uraczyła artystów po ostatnim utworze. To ogromne wyróżnienie.

Podczas spotkanie zaprezentowany został dorobek literacki największych polskich wieszczów. Sięgnięto do głębokich źródeł literackich polskiego patriotyzmu, będących inspiracją dla pokoleń Polaków walczących o Niepodległą.

W koncercie udział wzięli znamienici polscy artyści, dlatego też nie dziwi ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, co podkreślają producenci widowiska.

Reklama
Reklama

Koncert Biblia Polska rozpoczął Paweł Królikowski przywołując fragmenty poematu mesjanistycznego Zygmunta Krasińskiego „Przedświt”. Następnie trio aktorskie: Dominika Figurska, Dariusz Kowalski i Paweł Królikowski czytali bądź recytowali fragmenty dzieł wybitnych autorów jak: C.K. Norwid, Adam Mickiewicz, Kazimierz Wierzyński, Tadeusz Gajcy, Juliusz Słowacki, Zbigniew Herbert, Adam Asnyk Stanisław Wyspiański. Całość okraszona była muzyka zaaranżowaną przez Marcina Pospieszalskiego. Na warstwę muzyczną składały się takie pieśni jak „Pieśń Konfederatów Barskich”, „Moja Piosnka”, „Pieśń Kronika”, „Miejcie nadzieję”, „Modlitwa partyzancka”, ale też współczesne utwory jak „Światło, Życie, Solidarność” z repertuaru Full Power Spirit czy „Musicie być mocni” zespołu New Life’m. Poza aktorami, wśród wykonawców na scenie pojawili się: Agnieszka Musiał, siostry Melosik, Agnieszka Cudzich, Full Power Spirit, Sławomira Giska, chór Strefy Chwały oraz kwartet smyczkowy.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ exclusions=”116,115,114,112,111″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”40″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”imagedate” order_direction=”DESC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Projekt BIBLIA POLSKA jest wydarzeniem mającym przypomnieć i przywołać te wartości, które tworzą nasz kod kulturowy; wartości i podstawy, na których wyrosły tak wielkie postaci naszej współczesności jak Prymas Tysiąclecia, jak Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, czy bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, nie mówiąc już o św. Janie Pawle II. Pomysłodawcą projektu i organizatorem koncertu jest stowarzyszenie Muza Dei. Wszystkie bieżące informacje o projekcie znajdują się na kanałach social media #BibliaPolska.

Reklama
Reklama

Projekt „Biblia Polska” jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę