Nasze projekty

„To był niezapomniany wieczór pełen spotkania z Kulturą!” Zakończył się tegoroczny Festiwal Nowej Kultury

W czwartkowy wieczór Galą Człowieka Nowej Kultury połączoną z Koncertem Galowym zakończono tegoroczną edycję Festiwalu Nowej Kultury. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. aktorka Lidia Sadowa czy muzyk Marcin Pospieszalski.

fot. Piotr Babisz/Muza Dei

Wydarzenie to miało miejsce w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Wieczór rozpoczął się galą wręczenia nagród “Człowiek Nowej Kultury”, którą poprowadził Leszek Zduń. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: sztuka, inicjatywa, biznes, oraz działalność społeczna. Przyznane zostały także 2 nagrody specjalne. Nagrodzone zostały osoby działające w różnych dziedzinach życia, które na co dzień starają się żyć w oparciu o wartości chrześcijańskie, budując społeczność ludzi Nowej Kultury.

ZOBACZ: Weź udział w spotkaniu ludzi kultury! Trwają zapisy na kongres „Łączy nas Kultura”

Laureatami tegorocznej edycji gali byli: w kategorii biznes – Kamil Zbozień; w kategorii inicjatywa – ks. Piotr Pilśniak; w kategorii sztuka – Lidia Sadowa, w kategorii działalność społeczna – Andrzej Sobczyk. Nagrody specjalne trafiły do Marcina Pospieszalskiego oraz ks. Henryka Bolczyka.

Reklama

Bezpośrednio po gali odbył się Koncert Galowy Festiwalu Nowej Kultury w trakcie którego wybrzmiały porywające piosenki o pięknie, które spotyka nas każdego dnia. Na scenie było można zobaczyć m.in.: Mateusza Ziółko, Agnieszkę Cudzich, Arkadio, GGDuo, czy Mate.O. Artystom towarzyszyła Orkiestra Krakowski Syndykat Kulturalny. Kierownikiem muzycznym był Piotr Cudzich.

fot. Piotr Babisz/Muza Dei

Celem wydarzeń była promocja Nowej Kultury, która zgodnie z myślą Ks. Franciszka Blachnickiego polega na uwolnieniu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność, a także przyczynia się do szerzenia kultury, czystości i skromności jako wyrazu szacunku dla osoby.

ZOBACZ: „Trudno nie wierzyć w nic…”. Wyjątkowy utwór zespołu Raz, Dwa, Trzy

Reklama

Organizator: Fundacja Muza Dei – Centrum Nowej Kultury to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizujemy koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

materiały prasowe,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę