Nasze projekty

Paweł Domagała zainauguruje wyjątkowy festiwal. A ciekawych wydarzeń będzie więcej!

Znani artyści, a wśród nich Paweł Domagała, Mateusz Ziółko, Mate.O i Gabi Gąsior, wystąpią na scenie Festiwalu Nowej Kultury. Obok koncertów przygotowano również szereg innych wydarzeń dla każdej grupy wiekowej.

fot. Festiwal Nowej Kultury/Paweł Domagała/YouTube

Festiwal Nowej Kultury to połączenie wspaniałych koncertów, widowisk teatralnych, a także projekcji wartościowych filmów. Festiwal promuje polską kulturę, a także ponadczasowe wartości, które przyczyniają się do wzmacniania więzi rodzinnych i uczą wzajemnego szacunku do ludzi. W tym roku organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń, na które zapraszają wszystkie grupy wiekowe w każdy czwartek października i nie tylko, ale zawsze o godzinie 19:00.

Festiwal zainauguruje koncert Pawła Domagały w czwartek 28 września w sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Strefa Młodych i właśnie młodsza publiczność (uczniowie i studenci) może liczyć na zniżkę przy zakupie biletów.

Kolejnym wydarzeniem, wyjątkowo nie w czwartek, a środę 4 października będzie spektakl w wykonaniu Teatru Klasyki Polskiej pt. „Beniowski” Juliusza Słowackiego w reżyserii Michała Chorosińskiego. Na scenie między innymi będzie można zobaczyć Lidię Sadową, która użyczyła głosu Elsie w polskiej wersji językowej filmu animowanego Kraina lodu oraz Dariusza Kowalskiego znanego z roli Janusza Tracza w serialu Plebania. Wydarzenie odbędzie się na deskach Kopalni Kultury w Czeladzi.

Reklama

Następne wydarzenie to koncert Sióstr Melosik, bliźniaczek, których nie da się pomylić – 12 października (czwartek). Koncert podobnie jak spektakl odbędzie się w Kopalni Kultury. Dagmara i Martyna w 2018 roku podczas 55. KFPP w Opolu wykonały utwór „Batumi”, który zapewnił im Nagrodę Publiczności. Po latach tworzenia dla innych artystów (m.in. Edyty Górniak, Grzegorza Hyżego, Ani Dąbrowskiej) siostry prezentują autorski materiał, zapraszając słuchaczy w melodyjną podróż w stylu pop/country. Ich koncert poprzedzi krótki występ zespołu Albo i Nie, znanego śląsko-dąbrowskiej publiczności, prezentujący własną, akustyczną twórczość.

19 października (czwartek) w sosnowieckim kinie Helios odbędzie się projekcja filmu „Opiekun” w reżyserii Dariusza Reguckiego. Na ekranie zobaczymy między innymi Karolinę Chapko, Radosława Pazurę oraz Rafała Zawieruchę. Oparta na faktach historia rodzinna staje się pretekstem do głębszej opowieści o postaci św. Józefa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Projekcję poprzedzi spotkanie z twórcami filmu, jednak nie zdradzimy nazwisk, by pozostawić dla Państwa niespodziankę.

Na scenie pojawią się znani artyści

Koncert galowy Festiwalu Nowej Kultury to sztandarowe wydarzenie festiwalu. W czwartek 26 października spotkamy się w sali Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, gdzie usłyszymy piosenki z ponadczasowymi wartościami, za sprawą których wprowadzeni będziemy w sielankowy nastrój. Wystąpią: Mateusz Ziółko, Agnieszka Cudzich, Mate.O, Gabi Gąsior, Wojciech Gąsior, Arkadio, a także orkiestra kameralna. Kierownictwo muzyczne objął Piotr Cudzich. Wieczór rozpocznie gala wręczenia nagród „Człowiek Nowej Kultury”, w ramach której nagrodzone zostaną osoby działające w różnych dziedzinach życia, na co dzień starają się żyć w oparciu o wartości chrześcijańskie, budując społeczność Ludzi Nowej Kultury.

Reklama

Zakup biletów i rezerwacji miejsc można dokonać na stronie: www.festiwalnowejkultury.pl.

Organizator: Fundacja Muza Dei – Centrum Nowej Kultury to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka, na jego godność. Organizujemy koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

mat. prasowe, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę