Nasze projekty

Lizboński stadion wypełniony Polakami! Trwa „Polska Lizbona”

Codzienne modlitwy, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty grup chrześcijańskich - to tylko niektóre wydarzenia jakie dzieją się w ramach "Polskiej Lizbony", na jednym z lizbońskich stadionów. Polskie wydarzenia zakończą się w sobotę. Wydarzeniu partnerują nasi przyjaciele z Muza Dei.

fot. Piotr Babisz, Muza Dei, Lizbona 2023/Muza Dei, facebook.com

Program pobytu polskich młodych pielgrzymów na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie nazwano „Polską Lizboną”, która jest też po prostu polską strefą na ŚDM w stolicy Portugalii. Partnerem „Polskiej Lizbony” jest m.in. Stowarzyszenie Muza Dei.

„Polska Lizbona” potrwa do 5 sierpnia na Stadionie 1 Maja w stolicy Portugalii. „Dzięki uprzejmości Komitetu w Lizbonie mamy do dyspozycji wspaniały obiekt, na którym będą odbywały się wydarzenia sceniczne takie jak koncerty, spektakle teatralne w ramach Festiwalu Młodych” – informowało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM odpowiedzialne za pobyt młodych polskich katolików w Lizbonie.

Koncerty, modlitwa, uwielbienia – „Polska Lizbona” tętni życiem!

W poniedziałek podczas koncertu „Rób to, co kochasz!” wystąpiło wielu popularnych chrześcijańskich artystów jak Cukra, Arkadio, Tau i Full Power Spirit. Po koncercie zebrani mogli wysłuchać rozmowy z gościem dnia i rozmowę panelową, czyli „spotkanie z ciekawym człowiekiem”. Ambasador ŚDM – Tau, opowiedział historię swojego nawrócenia i przemiany życia.

Reklama

We wtorek 1 sierpnia uczestnicy „Polskiej Lizbony” mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym koncercie „Z Kaszub do Lizbony” – drogami duchowości w wykonaniu młodzieży parafii Chwaszczyno pod kierunkiem ks. Piotra Gruby. Koncert Kaszubski uwieńczyła wspólna celebracja 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz odtańczony na placu boiska wspólny polonez!

W środę na Polskiej scenie w Lizbonie wystąpiła kolumbijska grupa chrześcijańska Estación Cero, która brała już udział m.in. na ŚDM w Panamie w 2019 r. Wieczorem odbył się drugi tego dnia koncert o nazwie „Z modlitwą o pokój”.

ZOBACZ: Abp Ryś: Światowe Dni Młodzieży to najpiękniejsze doświadczenie Kościoła

Reklama

W czwartek na polskiej – lizbońskiej scenie odbył się koncert „Biblia Polska Nasza Królowa”. Wystąpili: Orkiestra pod dyr. Huberta Kowalskiego Chór Jednego Serca Jednego Ducha, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Piotr Cudzich, Tomas Sanczez, Szymon Madej, Dariusz Bafeltowski, Agnieszka Cudzich, Anna Madej, Kasia Blat, Siostry Melosik, Adam Czapla, Arkadio, Full Power Spirit, Cezary Łukaszewicz, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Leszek Zduń, Natalia Kawalec, Magdalena Drozd.

Podczas czwartkowego koncertu młodzież wysłuchała też przemówień m.in. św. Jana Pawła II, a także bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zabrzmiał również Apel Jasnogórski.

Piątek upłynie na równie intensywnym programie. Na zakończenie dnia odbędzie się koncert uwielbienia „Każdy wschód Słońca Ciebie zapowiada”, w którym wystąpią m.in.: Chór Jednego Serca Jednego Ducha, Gabi Gąsior, Agnieszka Cudzich, Anna Madej, Siostry Melosik, Natalia Kawalec, Mate.O, Arkadio.

Reklama

„Polska Lizbona” zakończy się w sobotę 5 sierpnia Eucharystią w drodze do parku Tagu na czuwanie z papieżem Franciszkiem, które ma się rozpocząć przed godz. 21.00.

sdmpolska.plKAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę