Nasze projekty

Papież Franciszek odwiedził Park Przebaczenia. Wyspowiadał tam troje młodych ludzi

Papież Franciszek do „Parque do Perdão” – „Parku Przebaczenia” ŚDM udał się dziś rano. Wyspowiadał tam 19-letniego Samuela z Włoch, 21-letniego Francisco z Hiszpanii i 33-letnią Yesbi z Gwatemali.

fot. Światowe Dni Młodzieży/facebook.com

Miejsce spowiedzi i modlitwy, nazwane Parkiem Pojednania lub Parkiem Przebaczenia znajduje się na terenie ogrodu Vasco da Gama w lizbońskiej dzielnicy Belém (Betlejem).

Dla papieża przygotowano konfesjonał z białym krzesłem i trasę do poruszania się na wózku inwalidzkim, ale Franciszek zdecydował się skorzystać z innego konfesjonału.

150 konfesjonałów zostało zbudowanych przez portugalskich więźniów z trzech zakładów karnych z trzech regionów Portugalii: Coimbry, Paços de Ferreiry i Porto. Za budowę konfesjonałów więźniowie otrzymali wynagrodzenie, co jak zaznaczyli organizatorzy, przyczyniło się do ich reintegracji ze społeczeństwem.

Reklama

ZOBACZ: Więźniowie zbudowali konfesjonały na ŚDM. „Jestem szczęśliwy i wdzięczny”

W Parku Przebaczenia ŚDM utworzono przestrzeń, w której „pielgrzymi mogą spotkać się z Chrystusem Miłosiernym poprzez sakrament pojednania”, od 1 do 4 sierpnia 2023 r., w godzinach od 10:00 do 18:00.

Do ustawionych rzędami 150 drewnianych konfesjonałów ustawiają się kolejki chętnych. Można tam wyspowiadać się w różnych językach, także po polsku. Do odpowiednich językowo konfesjonałów kierują wolontariusze.

Reklama

O godz. 12:00 w nuncjaturze apostolskiej w Lizbonie Franciszek zje obiad z 10 młodymi ludźmi różnych narodowości, co jest tradycją ŚDM.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę