Nasze projekty
Reklama
fot. Piotr Babisz/Muza Dei [Materiały Archiwalne]

Końcowe odliczanie do inauguracji Kongresu „Łączy nas kultura”. Zapisy otwarte do 6 listopada

Federacja Kultury Polskiej zaprasza na kongres "Łączy nas Kultura", który odbędzie się 7 listopada br. w Ożarowie Mazowieckim. To wyjątkowa propozycja dla twórców, liderów projektów kulturalnych oraz osób zaangażowanych we wspieranie inicjatyw kulturalnych.

Kongres Kultury Polskiej jest spotkaniem środowisk zainteresowanych wspólnym działaniem na rzecz polskiej kultury i tradycji, zakorzenionej w wartościach chrześcijańskich. Jest szansą na wzbogacenie wiedzy, inspirację oraz nawiązanie istotnych relacji biznesowych i partnerskich. 

Gośćmi Kongresu będą nie tylko osoby zasłużone dla kultury, ale także sponsorzy, mecenasi, liderzy i twórcy, którzy z pasją przyczyniają się do rozwoju projektów kulturalnych w Polsce.

Wśród prelegentów znajdą się interesujący mówcy, autorytety branży i praktycy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wizją rozwoju inicjatyw w dziedzinie kultury. Swój udział zapowiedzieli m. in. prof. Aleksander Bańka, aktor Leszek Zduń, youtuber Tomasz Samołyk, o. Michał Legan OSPPE – kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP, Aneta Liberacka – red.naczelna Stacji7, Kamil Zbozień – założyciel RTCK, Andrzej Sobczyk – współtwórca grupy Rafael, Andrzej Dubiel – prezes Fundacji Muza Dei, Wojciech Kaczmarczyk – dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, Bp Artur Ważny – przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. 

Mam takie marzenie, byśmy my – ludzie, którym leży na sercu kultura, oparta na wartościach chrześcijańskich, zaczęli robić coś razem, działać wspólnie. Wierzę, że Kongres otworzy nam taką przestrzeń – podkreśla Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7. 

Reklama

„Siła współdziałania jest wielka”

Uczestnicy będą mieć okazję do nawiązania relacji z przedstawicielami polskich organizacji działających w sektorze kultury i zapoznania się z nowymi możliwościami współpracy. Udział w Kongresie ułatwi poznanie kluczowych osób i organizacji zajmujących się finansowaniem działalności kulturalnej w Polsce. Przewidziany w programie networking i wymiana doświadczeń przy kawie będzie okazją do spotkania ludzi i organizacji o podobnych misjach i celach, może też przyczynić się do wspólnych inicjatyw i realizacji wspólnych idei oraz zdobycia wsparcia dla własnych projektów.

Siła współdziałania jest wielka. Dlatego chcę poznawać kolejnych liderów tworzących polską kulturę. Jestem pewien, że Kongres mi w tym pomoże – zaznacza Andrzej Sobczyk z Rafaela, zachęcając do udziału w wydarzeniu.

Kongres “Łączy nas Kultura” odbędzie się w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Rozpocznie się o godz. 10:00. Zapisy na wydarzenie są otwarte do 6 listopada br., a udział można potwierdzić poprzez formularz dostępny na stronie Kongresu >>>link tutaj>>>. Liczba miejsc jest ograniczona.

Reklama

Organizatorem wydarzenia jest Federacja Kultury Polskiej, której celem jest integracja środowisk zajmujących się szeroko pojętą kulturą i aktywne ich wspieranie. Partnerzy Kongresu Kultury Polskiej to Muza Dei, Stacja7, RTCK, Rafael i Światło&Sól.

ihk/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę