Nasze projekty
Fot. Unsplash

Łączy nas KULTURA. Powstaje Federacja Kultury Polskiej

Pod hasłem „Łączy nas kultura” rozpoczęła działalność Federacja Kultury Polskiej. Głównym celem nowej organizacji jest integracja środowisk zajmujących się szeroko pojętą kulturą oraz promocją inicjatyw kulturalnych.

Reklama

Do Federacji zaproszone są organizacje, które mają już realny dorobek na rzecz kultury w różnych dziedzinach życia. Ma ona skupiać fundacje, stowarzyszenia i  przedsiębiorstwa, którym leży na sercu podejmowanie skutecznych działań, by polska kultura opierając się na stabilnym fundamencie tradycyjnych wartości, ciągle się rozwijała.

Federacja Kultury Polskiej ma na celu integrację oraz wspieranie różnych środowisk działających na rzecz kultury we wszystkich dziedzinach życia. Kultury nie rozumiemy wyłącznie poprzez sztukę, ale także przez edukację, wychowanie, podejście do życia, do wartości, do drugiego człowieka oraz do pracy, która składa się na nasz kod kulturowy. Założeniem Federacji jest dbałość o ideały, dzięki którym powstała Polska. Mamy ponad 1000 lat historii i wartości, z których powinniśmy być dumni. Chcemy je promować i wokół nich koncentrować działalność – wyjaśnia Andrzej Dubiel, jeden z pomysłodawców powstającej inicjatywy.

Fot. Materiały prasowe

Reklama

Jednym z głównych motywów powołania Federacji Kultury Polskiej jest poczucie odpowiedzialności za kształt polskiej kultury i pragnienie, by była ona zakorzeniona w wartościach, które ją tworzyły, jednocześnie wyznaczając drogę naprzód.

Hasło Federacji „Łączy nas kultura” odzwierciedla zamysł podejmowania  wielowymiarowych działań integrujących – tłumaczy Andrzej Sobczyk, współtwórca projektu. Marzymy o przestrzeni, która będzie jednoczyć współczesne inicjatywy na rzecz kultury i dorobek tworzony w Polsce od tysiąca lat. Federacja ma być takim miejscem łączącym pokolenia przeszłe, teraźniejsze i przyszłe.

Reklama

mat.prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę