Nasze projekty

Nawykownik Biblijny. Wypracuj nawyk czytania Pisma Świętego!

Kluczową rolę w zmianie nawyków zawsze odgrywa planowanie. Tak jest także w przypadku wypracowywania nawyku czytania Pisma Świętego. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy precyzyjne narzędzie, które pomoże ci na co dzień zaprzyjaźnić się z Biblią. Jesteś ciekawy?

Reklama

Jedyny taki planer! 

Na początku roku przedstawiliśmy wyjątkowy, duchowy planer – skuteczne narzędzie, które dobrze wykorzystane z pewnością przyczynia się do twojego duchowego wzrostu. Tym razem przychodzimy z planerem, który pomoże ci wyrobić nawyk czytania Pisma Świętego. Możesz z niego korzystać sam, bądź z całą rodziną! 

Nawykownik biblijny to precyzyjne narzędzie do planowania codziennego czytania Pisma Świętego. Z pewnością przypadnie on do gustu osobom, które nie wyobrażają sobie funkcjonować bez kalendarza, listy zadań, a także tym, które wiedzą, że planowanie i organizacja czasu może niezwykle ułatwić codzienne życie, a przede wszystkim… osiągać zamierzone cele! W przypadku naszego nawykownika cel jest jasny – wypracowanie nawyku czytania Pisma Świętego! 

Jeśli potrzebujesz konkretnego planu, by wcielić w życie swoje postanowienia, jeśli brakuje ci motywacji i pomysłu, by osiągnąć swoje cele – ten Nawykownik będzie właśnie dla ciebie!  

Reklama

Podsumuj, zaplanuj, działaj! 

Nawykownik składa się z czterech części. W pierwszej części zachęcamy, by odpowiedzieć sobie na pytania: Jak często sięgam po Pismo Święte? Czym jest dla mnie lektura Biblii?, Jaki jest mój ulubiony, biblijny cytat?, itd. Dzięki temu zobaczysz, nad czym obecnie powinieneś popracować, co sprawia ci największą trudność, a gdzie jeszcze nie masz wyrobionych nawyków. 

Druga część nawykownika to swego rodzaju mini ściągawka, gdzie znajdziesz treść modlitwy przed i po czytaniu Pisma Świętego. Na kolejnej karcie znajduje się wiedza w pigułce na temat Biblii – biblijne numery ratunkowe w różnych sprawach, liczbę ksiąg zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu, a ponadto daty powstania poszczególnych tekstów biblijnych, czy najważniejsze przekłady Pisma Świętego. 

Trzecia to najważniejsza część planera – znajdują się tam wszystkie karty służące do planowania wyrabiania nawyków. To właśnie tutaj musisz skupić najwięcej swojej uwagi. Tam znajduje się między innymi “nawykownik”, który doskonale sprawdzi się w ćwiczeniu regularności. Specjalnie dla ciebie w planerze znajdziesz dwie takie same karty – na jednej z nich proponujemy zadania, aby łatwiej było ci rozpocząć sprawdzanie nawyków, na drugiej natomiast jest miejsce, byś ty sam wpisał to, jaki nawyk biblijny chcesz sobie wyrobić. W planerze możesz także wpisać indywidualne plany, cele i notatki. 

Reklama

Czwarta część nawykownika to podsumowanie pracy nad regularnym czytaniem Pisma Świętego. Znajdują się tu dwie karty – jedna to podsumowanie tego, czego dowiedziałeś się czytając poszczególne księgi Biblii – można tę stronę wydrukować wielokrotnie. Na drugiej zaś znajdziesz podsumowanie – wówczas zobaczysz, co zmieniło się dzięki używaniu biblijnego nawykownika.

Jak korzystać z Planera? 

Pierwszy krok do skorzystania z Planera to wydrukowanie go. Stronę tytułową (str. 1), Ja i Pismo Święte przed (str. 2), Modlitewny niezbędnik (str. 3), Ściąga podręczna (str. 4), Księgi Starego Testamentu  (str. 8), Księgi Nowego Testamentu (str. 9) oraz Ja i Pismo Święte po (str. 11) wystarczy wydrukować w jednym egzemplarzu. Strony: 5.,6., 7. – przeznaczone są do miesięcznych planów, dlatego należy wydrukować je w 12. egzemplarzach. Natomiast stronę nr 10. przeznaczoną do indywidualnych notatek i refleksji nad księgami biblijnymi – wydrukuj w tylu egzemplarzach, ile tylko będziesz potrzebował. 

Drugi krok to poświęcenie chwili na podsumowanie swojego dotychczasowego stosunku do regularnego czytania Pisma Świętego. “Ściągę podręczną” oraz modlitwy można powiesić na lodówce lub schować do kalendarza, z którego korzysta się na co dzień. Podobnie można wykorzystać Plan i Nawykownik na każdy miesiąc. 

Reklama

Trzeci krok to wykorzystanie Planera w praktyce. Planowanie, zaznaczanie, kreślenie, a co najważniejsze – czytanie i zgłębianie tajemnic skrytych w Piśmie Świętym. Zatem… Do dzieła! Wypracuj nawyk czytania Biblii już dziś! 


Nawykownik Biblijny

ZOBACZ>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę