Nasze projekty

Sacroklimaty. Miejsca w Polsce, o których nie miałeś pojęcia! [EBOOK]

Polska jest pełna niezwykłych miejsc. Sanktuaria, źródełka, ogrody biblijne, miejsca przebaczenia i pojednania. O niektórych z nich mało kto wie! Dlatego przygotowaliśmy specjalny katalog miejsc w formacie EBOOK, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

Reklama

Polska jest niesamowicie pięknym i malowniczym miejscem na Ziemi. Wiele zakątków niewątpliwie mieliśmy okazję zwiedzić, możliwe, że nawet na co dzień, ponieważ tam mieszkamy. Jednak nawet miejsca, które dobrze znamy, potrafią zaskoczyć. Są w naszej Ojczyźnie unikalne zakątki, o których nie mieliśmy pojęcia. Jakkolwiek może nie zadziwią nas licznie obecne źródełka z wodą o cudownych właściwościach, tak czarnoskóra patronka polskiej parafii czy relikwiarz z setką świętych to już zaskoczenie.

W naszym najnowszym ebooku “Sacroklimaty. Miejsca w Polsce, o których nie miałeś pojęcia” znajdziesz opis 50 niezwykłych miejsc. Ten wyjątkowy przewodnik przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy w czasie odpoczynku pragną odwiedzić nieznane zakątki Polski. To także świetna propozycja dla tych, którzy spędzają czas w określonym rejonie Polski i szukają ciekawych miejsc do odwiedzenia. Przewodnik składa się z 10 rozdziałów, pogrupowanych tematycznie według poszczególnych części Polski.

Zapraszamy więc w podróż po Wielkopolsce – gdzie wszystko się zaczęło, jedynym w swoim rodzaju Podlasiu, nieodkrytej Kielecczyźnie, wcale nie takiej małej Małopolsce, malowniczym Podkarpaciu, cudnym Mazowszu czy trójkątnej krainie Warmii. A może Pomorze? Dolny lub Górny Śląsk? Góry, do góry – przekonamy cię, że Tatry to zawsze dobry wybór :) 

>>>KUP EBOOK<<<

Śladami wyjątkowych świętych

Wartość dzielnych niewiast przewyższa perły. Wiara, oddanie, wierność, poświęcenie. W tej wędrówce po Polsce, śladem miejsc ukrytych w gąszczu lasów i dróg zapraszamy do poznania tych, którym patronują święte i błogosławione kobiety. Jedną zamurowano w celi, inna z namaszczeniem służyła bogatym, następna założyła liczne dziś zgromadzenie. Może któraś z tych kobiet, które podczas naszej wędrówki dopiero poznamy, zainspiruje nas także w naszym życiu.

Reklama

Często słyszymy pytanie „to ile jest tych Matek Boskich?” Odpowiadamy: dużo. Oczywiście to żart, Matka Boża jest jedna jedyna jednak mamy to szczęście mieszkać w kraju, w którym sanktuariów poświęconych Maryi jest najwięcej. Wśród niezwykłych wizerunków można spotkać Matkę Bożą z Mieczem lub Matkę Bożą z wystającym uchem? Warto poznać obok znanych sanktuariów również i te mniej znane.

CZYTAJ: Chełmno. Przepiękne miasto, które Krzyżacy chcieli uczynić stolicą swojego państwa

W te wakacje daj się zaskoczyć!

A czy wiecie, że w wielu miejscach w Polsce możemy adorować relikwie Krzyża Świętego? Znak krzyża ma fundamentalne znaczenie w życiu chrześcijan. Jest on więc otaczany wielkim kultem. Widać to bardzo dokładnie także w Polsce. Świadczą o tym sanktuaria i inne miejsca, w których możemy adorować Drzewo Krzyża Świętego. A jest ich naprawdę dużo. Przyjrzeliśmy się kilku z nich.

Reklama

Daj się zaskoczyć, a może zechcesz będąc gdzieś w okolicy zobaczyć te niezwykłe skarby. Bieszczady, Tatry, Mazowsze a może Pomorze…? Wszędzie można trafić na miejsce unikalne, niepowtarzalne i absolutnie zaskakujące. Ruszamy więc w podróż?

Przypominamy artykuł z 12 lipca 2023 roku

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę