Nasze projekty

Wesprzyj budowę szkoły w Syrii

Ręcznie wykonane obrusy, serwety i podkładki, a także rysunki syryjskich dzieci można otrzymać w zamian za finansowe wsparcie akcji odbudowy zbombardowanej szkoły w jednej z syryjskich miejscowości. W zbiórkę prowadzoną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie włączyła się „Mobilna parafia”, która darczyńcom przekazywać będzie pamiątkowe upominki.

Organizacja, która na co dzień działa w świecie wirtualnym, wysyłając SMS z Ewangelią bądź promując książki i filmy w mediach społecznościowych, podejmując współpracę z PKWP otrzymała około 100 rysunków zrobionych przez syryjskie dzieci. Poświęcone one są dwóm tematom: pokojowi w Syrii i codziennemu życiu oczami dzieci.

– Aby pomóc kobietom z Aleppo, zakupiliśmy ich ręcznie wykonane, piękne prace: obrusy, serwety, podkładki. Wszystkie te rzeczy chcemy rozdać darczyńcom – wyjaśnia KAI Piotr Herman z „Mobilnej parafii”. Wskazuje zarazem, że aby otrzymać ręcznie wykonany upominek, wystarczy dokonać dowolnej wpłaty na konto stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, po czym przesłać na adres mailowy [email protected] danych do wysyłki. – Dla wpłat powyżej 100 złotych, dołączymy również koronkę z Aleppo – dodaje Herman.


Sprawdź, jak pomóc w budowie szkoły w Syrii – kliknij!

Reklama
Reklama

Na początku października ub.r. papieskie stowarzyszenie w kilku miastach Syrii, m.in. w Damaszku, Homs i Aleppo, zorganizowało „małe manifestacje pokojowe”. Ich celem było zintegrowanie dzieci różnych wyznań, które doświadczają na co dzień wojny oraz wspólna modlitwa o pokój. Najmłodsi wspólnie się bawili, tańczyli, modlili i śpiewali.

Dzieci narysowały także milion kartek, które dzięki PKWP mogły stać się cegiełkami na rzecz odbudowy zniszczonej od wojennych ostrzałów szkoły w Maluli w południowo-zachodniej części Syrii.

Reklama
Reklama

Od początku konfliktu zbrojnego w Syrii w 2011 r. prawie 12 tys. syryjskich dzieci zginęło na skutek działań wojennych, a ponad dwa miliony nie chodzi do szkoły. Dawne budynki szkolne albo zostały zniszczone podczas bombardowań, albo są okupowane przez siły zbrojne. W dzisiejszej ogarniętej wojną Syrii nie ma szans na edukację, której miejsce zajęła przemoc, nienawiść i żądza zemsty.

Według danych UNICEF wojna w Syrii dotknęła ponad 8 mln dzieci. Ponad milion z nich podpisało petycję skierowaną do Organizacji Narodów Zjednoczonych i Rady Unii Europejskiej, aby podjęły działania dążące do pokoju w ich kraju.


(KAI) mip / Warszawa

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite