Nasze projekty

Bp Osial o religii w szkole: trzeba będzie pewne rzeczy przemyśleć

"Odnośnie do lekcji religii w szkole widzimy, różne niepokojące zapowiedzi, dotyczące organizacji lekcji religii. Wyrażamy gotowość do rozmów z Ministerstwem Edukacji Narodowej" - powiedział bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Duchowny podkreślił, że dziś, podczas 397. Zebrania Plenarnego KEP, biskupi debatowali nad tematem katechezy w Polsce.

Odnośnie do lekcji religii w szkole widzimy, różne niepokojące zapowiedzi, dotyczące organizacji lekcji religii. Jest stanowisko Kościoła, wydane poprzez Komisję Wychowania Katolickiego sprzed miesiąca – wyrażamy gotowość do rozmów z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Tak jak mówią wydane dokumenty, zmiany powinny się dokonywać w porozumieniu. Wyrażamy gotowość i wolę, by wspólnie usiąść i merytorycznie rozmawiać o tych problemach. Kiedy będzie wspólna rozmowa, to w dialogu można dużo osiągnąć – powiedział bp Wojciech Osial.

Dodał, że powstanie również specjalnie zatwierdzony zespół do spraw kontaktów z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Reklama

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP podkreślił, że wiele dobra dzieje się w obszarze katechezy parafialnej, gdzie księża, katecheci, siostry zakonne i animatorzy, włączają się w przygotowywanie dzieci i młodzieży do sakramentów. Trzeba to docenić i za to podziękować. Kościół od wielu lat podkreśla, że modelem katechezy jest katechumenat. W tym duchu trzeba będzie pewne rzeczy przemyśleć – zaakcentował.

Kwestia nauczania religii w szkole, Fundusz Kościelny oraz wybory nowego Przewodniczącego i Zastępcy KEP są głównymi tematami 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które rozpoczęło się dziś w Warszawie. Obrady zakończą się jutro około godz. 14.00.

ZOBACZ TEŻ: Troje dzieci w oknach życia. I to zaledwie w dwa dni!

Reklama

KAI

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę