Nasze projekty

15-letni Polak mistrzem świata w szachach. Zobacz jak przywitano go w szkole

W piątkowe popołudnie 15-letni Jakub Semmann zdobył złoty medal podczas szachowych mistrzostw świata juniorów. A już w poniedziałek czekało na niego szczególne powitanie, jakie zgotowali mu uczniowie i nauczyciele liceum, w którym na co dzień się uczy. Koniecznie zobaczcie nagranie!

Mistrzostwa świata juniorów odbywały się we włoskim Montesilvano i przyciągnęły ponad 800 zawodników z całego świata. Złoty medal w kategorii do lat szesnastu wywalczył w piątek zaledwie 15-letni Jakub Seemann!

Jednak nastolatek nie miał zbyt wiele czasu na świętowanie. Tuż po weekendzie musiał wrócić do szkoły. Jednak tam czekało na niego wyjątkowe powitanie. Uczniowie i nauczyciele z III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu przygotowali dla Kuby niespodziankę. Na opublikowanym w internecie nagraniu możemy zobaczyć jak młodzi ludzie ustawieni w szpalerze oklaskują nowego mistrza świata. Zobaczcie sami!

Dodatkowo Polacy wygrali także klasyfikację drużynową, a po indywidualne medale sięgnęli również Jan Klimkowski i Paweł Sowiński.