Nasze projekty
Reklama
fot. wojciechmodestamaro/instagram.com

Wojciech i Agnieszka Amaro: „Bez księży nie ma nas. Będziemy oderwani od wszystkich sakramentów”

"Ludzie patrzą na wiarę przez pryzmat tego, co robią księża. To są też ludzie, którzy popełniają błędy i będą z tego rozliczani. Bez księży nie ma nas. Będziemy oderwani od wszystkich sakramentów" - podkreślili Wojciech i Agnieszka Amaro w jednym z wywiadów.

Wojciech Modest Amaro to znany polski kucharz i restaurator. W życiu prywatnym wraz żoną Agnieszką stawiają na chrześcijańskie wartości. Niejednokrotnie w wywiadach podkreślali, że wiara jest dla nich bardzo ważna. Mamy w domu kaplicę, gdzie możemy się modlić. Dla nas to jest normalne, wręcz naturalne – podkreślili w rozmowie z Michałem Dziedzicem z portalu internetowego „Pudelek”.

PRZECZYTAJ TEŻ: “Mamo, boję się”. Wzruszające świadectwo Wojciecha Modesta Amaro

Choć jak podkreślają, nie zawsze było to dla nich tak oczywiste, a zmiany nastąpiły zaledwie kilka lat temu. Było to doświadczenie spotkania żywego Boga. Trudne do opisana po ludzku. Byliśmy ludźmi, którzy nigdy by nie pomyśleli, że coś takiego ich spotka. Takiej miłości i prawdy, którą poznaliśmy, nie ma nigdzie. Nie szufladkujcie wiary jako coś, co jest staroświeckie czy niemodne – powiedziała w tej samej rozmowie Agnieszka Amaro.

Reklama

„Bez księży nie ma nas”

W dalszej części rozmowy małżeństwo podkreśliło, że wierzący nie powinni odwracać się od Kościoła, nawet wtedy gdy ten boryka się z kryzysami. Ich zdaniem ludzie tego nie rozumieją. Patrzą na wiarę przez pryzmat tego, co robią księża. To są też ludzie, którzy popełniają błędy i będą z tego rozliczani. Bez księży nie ma nas. Będziemy oderwani od wszystkich sakramentów – zaznaczyli w rozmowie z portalem internetowym „Pudelek”. Jak mówią Wojciech i Agnieszka Amaro, w swoim życiu poznali wielu naprawdę wspaniałych księży, którzy „heroicznie starają się pomóc drugiemu człowiekowi”.

Zdaniem małżeństwa Amaro, księża robią to z miłością otrzymaną od Pana Boga. Tej miłości nie da się schować do kieszeni, nie da się nią nie dzielić. Tak mają ludzie, którzy doświadczyli Boga. Stąd są świadectwa i projekty ludzi, którzy napędzeni miłością Boga chcą nieść pomoc innym – mówili.

Reklama

pudelek.pl, ludzie.fakt.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę