Na niektórych stacjach paliw w Brazylii można nie tylko zatankować samochód, ale również uczestniczyć w mszy świętej i skorzystać z sakramentu pokuty.

Jest to możliwe, ponieważ sieć stacji paliw Rede Marajó udostępniła miejsce na kaplice w swoich obiektach. Dzisiaj mamy siedem kaplic, ale dążymy do powstania kolejnych tam, gdzie ich nie ma. Pragniemy, aby był w nich obecny Najświętszy Sakrament, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo duża różnica. Posiadanie kaplicy to przywilej, ale posiadanie Najświętszego Sakramentu w kaplicy jest wielkim przywilejem, wielkim błogosławieństwem – powiedziała Janeth Vaz, dyrektorka Rede Marajó, właścicielka 19 stacji w stanach Pará, Tocantins, Goiás, Mato Grosso i Minas Gerais.
30 lat temu powstała pierwsza taka kaplica
W 1992 roku zbudowali pierwszą kaplicę na stacji paliw w miejscowości Nova Olinda, w stanie Tocantins, przy drodze BR-153. W tym czasie diecezja Tocantinópolis nie miała biskupa, ale administrator apostolski pozwolił na umieszczenie Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Kiedy zaczynamy budowę kaplicy, w pierwszej kolejności idziemy do proboszcza, który prosi biskupa o zgodę na posiadanie Najświętszego Sakramentu – tłumaczy Janeth Vaz.
STACJA7 POLECA
Kolejne kaplice zbudowano w miejscowościach: Aparecida de Goiânia (w stanie Goiás), Belém (Pará), Frutal (Minas Gerais), Centralina (Minas Gerais), Várzea Grande (Mato Grosso) i Santana do Araguaia (Pará). W kaplicach odbywają się cotygodniowe msze święte i czeka w nich ksiądz gotowy na spotkanie z ludźmi, aby porozmawiać, wspólnie pomodlić się czy wysłuchać spowiedzi.
ZOBACZ TEŻ: Jak się dobrze wyspowiadać?
Otwarcie kaplic ułatwia praktyki religijne przede wszystkim zawodowym kierowcom, którzy spędzają dużo czasu w drodze.
Przeczytaj również
kh, KAI/Stacja7
