Nasze projekty

„24 godziny dla Pana”. To dobra okazja do spowiedzi i adoracji

Tę wielkopostną inicjatywę zainicjował papież Franciszek.

fot. Angie Menes/cathopic.com/Arina Krasnikova/Pexels

To już jedenasta edycja akcji „24 godziny dla Pana”, która odbywa się w piątek i sobotę poprzedzające czwartą niedzielę Wielkiego Postu (w tym roku to 8 i 9 marca). W tym roku przyświeca jej hasło „Wkraczając w nowe życie” (por. Rz 6,4).

Całodobowa możliwość adoracji i spowiedzi

Tę wielkopostną akcję zainicjował w 2014 roku papież Franciszek, zachęcając do otwarcia na całą dobę kościołów, aby zaoferować wiernym możliwość zatrzymania się w dowolnym momencie na adoracji i przystąpienia do spowiedzi.

ZOBACZ: Warunki dobrej spowiedzi. Jakie są i dlaczego powinniśmy o nich pamiętać?

Reklama

Jak podkreślił prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Ewangelizacji, zadaniem inicjatywy jest „mieszczenie sakramentu pokuty i pojednania w centrum życia duszpasterskiego Kościoła”. „Oto sedno przesłania ewangelicznego: Miłosierdzie Boże daje nam pewność, że przed Panem nikt nie znajdzie surowego sędziego, ale raczej znajdzie ojca, który go przyjmie, pocieszy, a także wskaże mu drogę do odnowy” – podkreślił kard. Rino Fisichella.

Nabożeństwo z papieżem

Papież Franciszek będzie przewodniczył inicjatywie „24 godziny dla Pana” 8 marca o godz. 16.30, w parafii św. Piusa V (Largo San Pio V, 3), w dzielnicy Aurelio niedaleko Watykanu. Podczas nabożeństwa wszyscy wierni, którzy wyrażą taką wolę, będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania. Franciszek wysłucha również spowiedzi niektórych penitentów. 

PRZECZYTAJ: Papież będzie spowiadał w jednej z rzymskich parafii

Reklama

Akcję „24 godziny dla Pana” zainicjował papież Franciszek, gdy zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta w całym Kościele i wielu księży oraz biskupów prosiło o jej powtórzenie. Papież przychylił się do tych próśb i polecił, aby co roku z piątku na sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu była realizowana w całym Kościele inicjatywa „24 godziny dla Pana”.

episkopat.pl, KAI, pa, zś, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę