Rusza 9. edycja akcji „Adoptuj Misyjnych Seminarzystów”

Dziś, we wspomnienie św. Karola Boromeusza rusza 9. edycja inicjatywy "Adoptuj Misyjnych Seminarzystów". Organizatorem są Papieskie Dzieła Misyjne, które poprzez akcję zapraszają do wsparcia modlitewnego i materialnego seminariów duchownych na terenach misyjnych.

fot. Papieskie Dzieła Misyjne/Twitter.com

4 listopada, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, postulatora na Soborze Trydenckim organizowania seminariów duchownych rusza 9. edycja inicjatywy „Adoptuj Misyjnych Seminarzystów”. Organizatorem akcji są Papieskie Dzieła Misyjne, które w ten sposób zapraszają wszystkich do wsparcia modlitewnego, ale i materialnego seminariów duchownych znajdujących się na terenach misyjnych.

„Potrzebują wsparcia całego Kościoła powszechnego”

„Adoptuj Misyjnych Seminarzystów” to akcja zapoczątkowana przez Papieskie Dzieła Misyjne 1 października 2013 roku. Jej celem jest wsparcie duchowe, ale i materialne seminariów duchownych z terenów misyjnych. Jest wyrazem wsparcia oraz troski dla formacji przyszłych kapłanów w tych krajach. Aby ta formacja mogła odbywać się właściwie, oni potrzebują nie tylko wsparcia swoich wspólnot, z których wyszli, ale całego Kościoła powszechnego – przyznaje ks. Guy Bognon PSS, sekretarz generalny Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

Reklama
Reklama

W akcję włączyć się można przede wszystkim codzienną modlitwą za adoptowanych seminarzystów, ale również poprzez wsparcie finansowe. Ofiary można składać przez zakładkę ‘wspieraj’ na stronie https://missio.org.pl/wspieraj/.

Zebrane środki przeznaczane są przede wszystkim na utrzymanie seminariów duchownych w krajach misyjnych, między innymi na remont bądź budowę budynków, zakup książek i wszelkiego rodzaju narzędzi niezbędnych do pracy.

pa/EpiskopatNews/PapieskieDziełaMisyjne/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę