Nasze projekty

Czy 13-latka z Filipin zostanie jedną z najmłodszych błogosławionych?

Niña Ruiz Abad od małego wykazywała się wielkim nabożeństwem do Eucharystii, ale i zaangażowaniem w ewangelizację, rozdwajając w szkole obrazki z Dzieciątkiem Jezus. Niestety zmarła mając zaledwie 13 lat. 7 kwietnia rozpoczęto jej proces beatyfikacyjny.

fot. domena publiczna/commons.wikimedia.org

13-latka z Filipin, która żyła głęboką miłością do Eucharystii i modlitwy, została ogłoszona sługą Bożą. 7 kwietnia w katedrze św. Wilhelma Pustelnika w mieście Laoag na wyspie Luzon uroczyście otwarto proces beatyfikacyjny Niñi Ruiz Abad. Jej matka, Corazon Abad, oraz siostra, Mary Ann Abad, wraz z licznymi przedstawicielami duchowieństwa i wiernych uczestniczyły w wydarzeniu.

Niña przyszła na świat w rodzinie prawników w 1979 r. w Quezon City. Została ochrzczona w kościele Santo Domingo 15 marca 1980 r. Jej tata niestety zmarł, gdy miała zaledwie 3 lata.

Dziewczynka w ciągu całego swojego krótkiego życia wykazywała się wielkim nabożeństwem do Eucharystii i zaangażowaniem w ewangelizację – m.in. często rozdawała w szkole obrazki z Dzieciątkiem Jezus. Wielokrotnie powtarzała hasło „po pierwsze Bóg”, które stało się jej sloganem. Swoje przywiązanie do wiary zaczerpnęła od pobożnej mamy. Znana była z tego, że „zawsze nosiła różaniec”.

Reklama

CZYTAJ>>> Czy „Surfujący Anioł” zostanie błogosławionym? Papież podpisał dekret

Zmarła mając zaledwie 13 lat

W wieku 10 lat u Niñy zdiagnozowano kardiomiopatię przerostową – poważną chorobę serca. Wtedy powiedziała do mamy, podkreślając swoje zaufanie w Bogu: „nie martw się (…), wszystko w porządku”. Zmarła 16 sierpnia 1993 r., doznawszy zawału podczas pobytu w szkole w Quezon City. Jej grób w mieście Sarrat, z którego pochodzili jej rodzice i w którym mieszkała z matką przez kilka lat, stał się miejscem modlitwy dla wielu wiernych wspominających to dziecko.

Nihil obstat do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego wydano w Watykanie 10 marca. Zainicjowany w tym tygodniu proces może wynieść Niñę na ołtarze. Będzie wtedy ona jedną z najmłodszych błogosławionych Kościoła katolickiego.

Reklama

wikipedia.org,Vatican News PL,KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę