Prezydent Korei Płd. modlił się w Watykanie o pokój

Po latach napięć i podziałów słowo "pokój" może w końcu w pełni zabrzmieć na Półwyspie Koreańskim! To słowa kard. Pietro Parolina wypowiedziane podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra, w której właśnie o pokój w tamtym rejonie świata modlił się prezydent Korei Płd.

FOT. Ricardo André Frantz/Wikipedia

Msza św. w intencji pokoju na Półwyspie Koreańskim, sprawowana wieczorem 17 października, stanowiła pierwszy punkt dwudniowej wizyty prezydenta Korei Płd. Mun Jae-ina. Dziś, 18 października w południe będzie on przyjęty przez papieża Franciszka, któremu ma przekazać zaproszenie od Kim Dzong Una do odwiedzin Korei Północnej.

Sam prezydent Korei Płd. jest katolikiem i synem uchodźcy z Północy.

W czasie homilii podczas Mszy św. kard. Pietro Parolin, watykański Sekretarz Stanu podkreślał historyczność tej chwili. – Dziś wieczorem pokornie pragniemy spojrzeć w górę na Boga, na Tego, który trzyma historię i los ludzkości, i raz jeszcze błagamy, aby cały świat był obdarowany pokojem. Robimy to pamiętając w szczególności o Półwyspie Koreańskim, bo nawet tam, po tylu latach napięć i podziałów, słowo „pokój” może w końcu zabrzmieć całkowicie – mówił kard. Parolin. Dodał, że mądrość Pisma pozwala nam odkryć, że tylko ci, którzy doświadczyli nieodgadnionej tajemnicy pozornej nieobecności Boga w obliczu cierpienia są w stanie w pełni docenić ponownie panujący pokój. – To właśnie pokój jest pełną manifestacją obecności Boga, którego prorocy zwiastowali jako Księcia Pokoju – mówił.

Reklama
Reklama

Podkreślał, że pokój pochodzący od Boga nie jest abstrakcyjną i odległą ideą, ale doświadczeniem przeżywanym konkretnie w codziennej wędrówce życia. Jest to, jak wielokrotnie podkreślał papież Franciszek, „pokój pośród udręk”. Dlatego gdy Jezus obiecuje uczniom pokój, dodaje: „Nie tak, jak daje to świat, daję wam”.

Wizyta prezydenta Korei Płd. ma związek z 50. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między tym krajem a Stolicą Apostolską.

ad, Vatican Insider/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę