Nasze projekty

W kaplicy sejmowej 40-godzinne nabożeństwo z modlitwą o ochronę życia

"W czasie wspólnej modlitwy, gdzie posłowie i senatorzy pełnią dyżury adoracyjne, czytana jest także encyklika „Evangelium vitae” św. Jana Pawła II" - powiedział w rozmowie z KAI ks. Andrzej Sikorski, kapelan parlamentarzystów.

fot. Adriana Grycuka/Wikipedia CC BY-SA 3.0 PL/Kpalion/Wikipedia CC BY-SA 3.0

W kazaniu podczas porannej mszy w kaplicy sejmowej kapelan Parlamentu RP ks. dr Andrzej Sikorski nawiązał do projektów ustaw, które będą dziś czytane, a jutro odbędzie się w Sejmie nad nimi głosowanie. Naród, który zabija dzieci, jest narodem bez przyszłości – przywołał słowa Jana Pawła II.

Kapłan omówił podstawy katolickiej nauki społecznej w temacie ochrony życia. Przywołał także stanowisko KEP o ochronie życia ludzkiego i zaangażowaniu obywatelskim katolików wyrażając przekonanie, że poseł katolik, który głosuje za aborcją, wyklucza siebie z życia sakramentalnego. Trzeba nam pamiętać, że ponad prawem ludzkim jest prawo Boże. I każdy katolik powinien o tym pamiętać – mówił. Zakończył wyrażeniem nadziei, iż w polskim Parlamencie i w naszej Ojczyźnie zwycięży życie.

Dziś w kaplicy sejmowej modliliśmy się o uszanowanie daru życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na prośbę posłów i senatorów rozpoczęło się także 40-godzinne nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu. W czasie wspólnej modlitwy, gdzie posłowie i senatorzy pełnią dyżury adoracyjne, czytana jest także encyklika „Evangelium vitae” św. Jana Pawła II – powiedział w rozmowie z KAI ks. Andrzej Sikorski.

Reklama

Adoracja potrwa do jutra do godz. 15.00. Zostanie zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia.

ZOBACZ TEŻ: Aborcja wraca do Sejmu

KAI

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę