Podano daty Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Kiedy młodzi spotkają się z papieżem?

Od 1 do 6 sierpnia 2023 r. odbędą się w Lizbonie 37. Światowe Dni Młodzieży - poinformował komitet organizacyjny tego spotkania.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

Informację o dacie najbliższego światowego spotkania młodzieży z papieżem komitet organizacyjny przekazał o północy z niedzieli na poniedziałek.

Ogłoszenie tej daty w dniu św. Franciszka z Asyżu jest dla nas bardzo ważne. Mamy nadzieję, że te 22 miesiące, które będą prowadzić nas ku ŚDM będą czasem ewangelizacji dla wszystkich – podkreśla kard. Manuel Clemente, patriarcha Lizbony.

Spotkanie z papieżem poprzedzą dni w diecezjach

Spotkanie młodych potrwa od wtorku (1 sierpnia) do niedzieli (6 sierpnia) 2023 roku. To oznacza, że prawdopodobnie schemat głównych wydarzeń z udziałem papieża będzie taki, jak podczas poprzednich Światowych Dni Młodzieży.

Reklama
Reklama

Portugalia przygotowuje się również do przyjęcia pielgrzymów podczas, poprzedzających spotkanie, dni w diecezjach, które odbędą się prawdopodobnie w dniach 26-31 lipca 2023 roku.

Za przygotowania polskiej młodzieży do udziału w ŚDM odpowiada Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM na czele z ks. Mariuszem Wilkiem. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: sdm.org.pl.

Reklama
Reklama

Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży już w listopadzie

Portugalskie dni w diecezjach rozpoczną się najprawdopodobniej tuż po obchodach III Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, ustanowionego przez papieża Franciszka, którego obchody – zgodnie z wolą papieża – mają odbywać się na świecie w czwartą niedzielę lipca i w swoim założeniu mają zachęcać do prowadzenia międzypokoleniowego dialogu między młodzieżą a seniorami.

Tegoroczne 36. Światowe Dni Młodzieży będą obchodzone w diecezjach całego świata pod hasłem „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16). Pomocą w obchodach i zaplanowaniu pracy duszpasterskiej z młodzieżą w nadchodzącym roku liturgicznym jest opublikowane we wrześniu coroczne papieskie orędzie do młodych, w którym Franciszek zachęca młodzież do medytacji nad sceną nawrócenia św. Pawła i zainspirowania się postacią Apostoła Narodów.

Po raz pierwszy, decyzją Stolicy Apostolskiej, dniem diecezjalnych obchodów będzie nie Niedziela Palmowa, a uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, przypadająca w tym roku 21 listopada.

Reklama

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę