Nasze projekty

Ile kosztowały tegoroczne Światowe Dni Młodzieży? Portugalia podsumowuje wydarzenie

Organizacja Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie kosztowała rząd Portugalii 18,2 mln euro – podała minister ds. parlamentarnych Ana Catarina Mendes. Jak podkreśla, rządowi udało się obniżyć zaplanowane wcześniej na 20 mln euro wydatki z budżetu na to światowe spotkanie.

fot. Vytautas Markūnas SDB/cathopic.com

Podczas konferencji prasowej 10 października minister ds. parlamentarnych Ana Catarina Mendes wyjaśniła, że koszty te związane były m.in. z zapewnieniem uczestnikom wydarzenia środków transportu, a także wsparcia medycznego.

Minister oświadczyła, że w dalszym ciągu swoich wydatków na ŚDM nie oceniło kilka ministerstw, m.in. sprawiedliwości, zdrowia, spraw wewnętrznych, administracji, infrastruktury oraz ochrony środowiska i gospodarki.

PRZECZYTAJ: Znani rekolekcjoniści prowadzą rekolekcje dla studentów. Gdzie i kiedy?

Reklama

Tegoroczną edycję Dni wspólnie sfinansowały Kościół, rząd Portugalii, a także samorządy. Łączna suma wydatków na organizację tego wielkiego spotkania międzynarodowego, w której wzięło udział ok. 1 mln osób, wciąż nie jest znana.

Komentatorzy w Portugalii odnotowują, że planowane wydatki na organizację tego największego na świecie spotkania młodych katolików stale się zmieniały. Przypomniano, że jeszcze wczesną wiosną strona rządowa podawała, że w sumie ze środków publicznych przeznaczy się na ten cel 79 mln euro, z czego z budżetu rządu António Costy 36,5 mln euro.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę