Nasze projekty

Papież: jeśli młody człowiek się nie rusza, rdzewieje, a taki widok jest bardzo smutny!

W krótkim filmiku Franciszek zachęcił młodych z Salwadoru do licznego udziału w lokalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży. "Nie zostańcie w domu. Idźcie, ruszcie się!" - powiedział papież.

„Ruszcie się!”

Od roku 2021 z inicjatywy Papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach na całym świecie obchodzony jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego czyli w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przypada ona 25 listopada.

Franciszek nagrał z tej okazji film z przesłaniem do młodych z Salwadoru. A więc to 25 listopada będziecie obchodzić Światowy Dzień Młodzieży w Salwadorze. Nie zostańcie w domu. Idźcie, ruszcie się, bo jeśli młody człowiek się nie rusza, rdzewieje, a widok zardzewiałego młodego człowieka jest bardzo smutny. A zatem ruszcie się – powiedział Papież

„Nie lękajcie się iść za Chrystusem”

W Salwadorze centralne obchody będą miały miejsce w mieście Santa Ana. Organizatorzy spodziewają się, że weźmie w nich udział 15 tys. młodych.

Reklama

Patronami lokalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży są Jan Paweł II, abp Oskar Romero oraz Carlo Acutis. Organizatorzy przypominają w zaproszeniu, że Jan Paweł II „podróżował po świecie z orędziem pokoju i pojednania, a z jego miłości do młodych zrodziły się Światowe Dni Młodzieży”. Nadal zwraca się do nas z apelem: Nie lękajcie się iść za Chrystusem – zachęcają.

os, KAI / Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę