Nasze projekty

Duszpasterz w Korei Południowej: ŚDM w Seulu będą szansą dla tego młodego Kościoła

"Przede wszystkim będzie to bardzo dobra szansa, aby lepiej wzajemnie się poznać i jeszcze bardziej zbliżyć religie w Korei" - powiedział kierujący duszpasterstwem niemieckojęzycznym w Korei Południowej ksiądz Edgar Krumpen.

fot. Vatican News/Youtube.com

Jak zaznaczył, zapowiedziane przez papieża Franciszka kolejne Światowe Dni Młodzieży w Seulu są wielką szansą dla dialogu międzyreligijnego między Kościołem katolickim i buddyzmem.

Przyjęcie tak wielu ludzi jest niewątpliwie dla Korei wyzwaniem logistycznym. Sądzę jednak, że przede wszystkim będzie to bardzo dobra szansa, aby lepiej wzajemnie się poznać i jeszcze bardziej zbliżyć religie w Korei – powiedział ks. Krumpen w rozmowie z portalem internetowym domradio.de niemieckiej archidiecezji w Kolonii.

ZOBACZ: Następne ŚDM odbędą się w Korei Południowej

Reklama

W Korei Południowej co dziewiąty obywatel jest katolikiem

Papież Franciszek ogłosił 6 sierpnia, na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, że kolejne Dni odbędą się w 2027 roku w Seulu. Od 20 lat Kościół katolicki w Korei Południowej odnotowuje systematyczny wzrost. Według danych watykańskich do końca 2021 roku liczba katolików w kraju wzrosła do 5,86 mln. Tak więc w liczącej około 52 milionów mieszkańców Korei Południowej obecnie co dziewiąty obywatel jest katolikiem.

Ks. Krumpen powiedział, że Kościół katolicki w tym kraju jest bardzo intensywny, żywy. Liturgia jest przeżywana jak prawdziwe święto. Przy tym „jest to Kościół, który musi sam się finansować, nie ma podatku kościelnego”. W jego odczuciu jest to Kościół „potrafiący zachwycić”, mający liczne powołania. I choć „liczba święceń kapłańskich być może obecnie nieco spada”, to „w porównaniu z resztą świata jest ich bardzo dużo”. Myślę, że jest to wciąż relatywnie młody Kościół, który jeszcze czasem poszukuje własnej drogi, a ja chętnie z nim współpracuję – stwierdził ks. Krumpen.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę