Nasze projekty

Następne ŚDM odbędą się w Korei Południowej

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2027 roku w Seulu, stolicy Korei Południowej ogłosił papież Franciszek tuż przed modlitwą Anioł Pański, na zakończenie Mszy św. posłania, kończącej Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

fot. Vatican News/Youtube.com

Franciszek podziękował patriarsze Lizbony, kardynałowi Manuelowi Clemente a także przedstawicielom władz za umożliwienie spotkania młodych w stolicy Portugalii. Podziękował również Dykasterii do spraw Świeckich, Rodziny i Życia, wolontariuszom oraz „patronom tego wydarzenia: przede wszystkim Janowi Pawłowi II, który powołał do życia Światowe Dni Młodzieży”.

Dziękując młodym papież zachęcił ich do utrwalenia najpiękniejszych chwil. Pozdrowił też tych, którzy nie mogli przybyć do Lizbony, ale uczestniczyli w inicjatywach organizowanych w swoich krajach przez konferencje biskupów i diecezje. Odczuwam wielki smutek z powodu umiłowanej Ukrainy, która nadal tak bardzo cierpi. Przyjaciele pozwólcie mi, starszemu, podzielić się z wami młodymi marzeniem, które noszę w sobie: jest to marzenie o pokoju, marzenie młodych ludzi modlących się o pokój, żyjących w pokoju i budujących pokojową przyszłość – wyznał Ojciec Święty. Zachęcił młodych, by po powrocie do domu nadal modlili się o pokój. Jesteście znakiem pokoju dla świata, świadkami tego, jak narodowości, języki i historie mogą łączyć, a nie dzielić. Jesteście nadzieją na inny świat. Dziękuję wam za to. Idźcie naprzód! – zachęcił Franciszek.

Ojciec Święty zaprosił młodzież na spotkanie w 2025 roku w ramach Jubileuszu Młodzieży i zapowiedział, że 41. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w stolicy Korei Południowej – Seulu w 2027 roku.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę