Nasze projekty

Poznaliśmy hymn ŚDM w Lizbonie! Posłuchajcie

Dokładnie w drugą rocznicę mszy kończącej spotkanie młodych w Panamie, organizatorzy zaprezentowali oficjalny hymn ŚDM w Lizbonie, które zaplanowano w 2023 roku.

Utwór zatytułowany “Há Pressa no Ar” (co można przetłumaczyć dosłownie jako: „W powietrzu czuć pośpiech”) jest inspirowany tematem najbliższych ŚDM: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

Śpiewając ten hymn, młodzi z całego świata są zaproszeni do utożsamienia się z Maryją, do stanięcia w gotowości by służyć, do podjęcia misji i przemiany świata – wyjaśniają organizatorzy ŚDM. Autorami utworu są ks. João Paulo Vaz i muzyk Pedro Ferreira – oboje z portugalskiej diecezji Coimbra. Autorem aranżacji muzycznej jest natomiast Carlos Garcia.

Reklama
Reklama

Zwycięski utwór został wyłoniony w konkursie adresowanym do Portugalczyków, w którym wzięło udział ponad 100 uczestników. Obecnie został on zaprezentowany w wersji portugalskiej i międzynarodowej. Z czasem pojawią się kolejne tłumaczenia, do przygotowywania których zaproszeni są młodzi ludzie na całym świecie. Jak przypomina Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, hymn ŚDM to coś więcej, niż tylko element marketingu.

„To radosne zaproszenie dla młodych z całego świata do kontynuowania pielgrzymki wiary jaką są ŚDM i do wspólnej modlitwy w oczekiwaniu na kolejne spotkanie z Ojcem Świętym. Bo hymn ŚDM to nie tylko narzędzie promocji wydarzenia, ale przede wszystkim modlitwa, która przetłumaczona na różne języki, rozbrzmiewa w lokalnych wspólnotach Kościoła” – czytamy w komentarzu watykańskiej dykasterii, czuwającej nad przygotowaniami do spotkania.

Przygotowania do ŚDM mimo pandemii

Reklama
Reklama

Z powodu koronawirusa Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zostały przełożone z 2022 na 2023 rok. Jesienią organizatorzy zaprezentowali już oficjalne logo wydarzenia.

ZOBACZ: Poznaliśmy logo ŚDM w Lizbonie

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę