Nasze projekty

Bp Stułkowski do młodzieży: budujcie młody Kościół w swoich środowiskach

"Bardzo mi zależy, żebyście tu, u nas byli młodym Kościołem, żebyście budowali młody Kościół w swoich środowiskach" - zaapelował do młodzieży z diecezji płockiej bp Szymon Stułkowski, podczas spotkania podsumowującego Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

fot. Flickr / Episkopat News

Bp Szymon Stułkowski przewodniczył Eucharystii w kaplicy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia” przy ul. Górnej w Płocku, z udziałem młodzieży, która wzięła udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Biskup stwierdził, że pełni entuzjazmu młodzi ludzie podczas ŚDM pokazywali, że są związani z Jezusem i z Ojcem świętym. Zaświadczyli o swojej bliskości z Bogiem.

Podziękował młodym ludziom za to, że podjęli trud podróży oraz pobytu w Portugalii, za „świadectwo bycia młodym Kościołem”. Zaznaczył, że potrzeba czuwania nad wiarą, podtrzymywania jej modlitwą, życiem sakramentalnym, słowem Bożym

Jezus wzywa nas do czuwania, do tego, aby miłość między nami była spotęgowana. Chcemy być razem nie dlatego, że wszyscy się wzajemnie lubią i jest fajnie. Nie da rady budować tylko na tym. Wiadomo, że czasami coś iskrzy, coś się sypie. Jednak Bóg chce spotęgować naszą wiarę, pokazuje, że wszystkich nas kocha, przyjmuje nas takimi, jakimi jesteśmy – zaakcentował duchowny.

Reklama

ZOBACZ: Prymas Polski poświęcił kaplicę w Domu Chłopaków w Broniszewicach. „Tu jest prawdziwe światło”

„Bądźcie młodym Kościołem”

Bp Stułkowski podkreślił, że jeśli będziemy „budować na Bogu”, to nic nie zburzy jedności; nie zburzą jej grzeszność, niewierność czy zdrada. Budowanie na Bogu sprawi, że wierzący będą „bardziej autentyczni, solidarni, pomocni”.

Bardzo mi zależy, żebyście tu, u nas byli młodym Kościołem, żebyście budowali młody Kościół w swoich środowiskach. Gdy zacznie się rok szkolny, podzielcie się świadectwem z rówieśnikami, katechetami, nauczycielami. Opowiedzcie im o Lizbonie, zastukajcie do swojego proboszcza, podziękujcie za modlitwę – zwrócił się do młodzieży Pasterz Kościoła płockiego.

Reklama

Wyraził nadzieję, że ziarno zasiane w ich sercach – będzie dojrzewać. Poprosił, by młodzi byli dla księży „wymagającymi owieczkami”, aby księża i biskupi w diecezji byli dla nich nauczycielami w wierze. Wezwał do wspierania się wzajemnie modlitwą, a nawet do upomnienia braterskiego, gdyby było to konieczne.

Spotkanie podsumowujące obecność na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie odbyło się w siedzibie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia” w Płocku. W programie była adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, a także dzielenie się wspomnieniami i ognisko integracyjne.

W Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie uczestniczyło około 140 młodych ludzi z diecezji płockiej: większość poleciała do Portugalii samolotem, a około 30 osób wzięło udział w podróży pięcioma kamperami. Ich wyprawa (w jej trakcie nawiedzali sanktuaria i słynne miejsca kultu religijnego) trwała około trzy tygodnie. Młodzieży w Lizbonie towarzyszyli między innymi biskup płocki Szymon Stułkowski i ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę