Nasze projekty

Papież-senior powołał fundację medialną

Będzie finansować szkolenia młodych dziennikarzy katolickich, projekty badawcze z dziedziny bioetyki i pomagać katolickim mediom w osiąganiu większego zasięgu oddziaływania - takie są założenia Fundacji na rzecz dziennikarstwa katolickiego, którą powołał papież-senior Benedykt XVI we współpracy z redakcją tygodnika „Die Tagespost” z Würzburga.

Nazwa nowej fundacji brzmi: „Fundacja Die Tagespost dla publicystyki katolickiej”. Benedykt XVI wielokrotnie wyrażał poparcie dla „Die Tagespost” reprezentującej konserwatywne spektrum Kościoła katolickiego.

Fundacja planuje zainwestować w szkolenie młodych katolickich dziennikarzy, finansować projekty badawcze z dziedziny bioetyki i pomagać katolickim mediom w osiąganiu większego zasięgu oddziaływania. „Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany” – napisał papież-senior.

Fundację reprezentują Norbert Neuhaus i Bernhard Müller. Neuhaus jest członkiem zarządu Fundacji Johanna Wilhelma Naumanna, która jest właścicielem „Die Tagespost”. Z kolei Müller jest dyrektorem zarządzającym wydawnictwa „Fe-Medienverlag” w Kisslegg, które wydaje m. in. czasopismo „Pur magazin”.

Reklama
Reklama

Neuhaus na stronie internetowej zaznaczył, że Benedykt XVI zachęca wszystkich obywateli do wspierania fundacji poprzez darowizny i inne formy dotowania. W nadchodzącym roku fundacja chce zebrać ok. 450 tys. euro na projekty medialne i edukacyjne. Pieniądze przeznaczone będą szkolenie wolontariuszy, wdrażanie projektów cyfrowych, udostępnianie raportów i badań z zakresu ochrony życia i bioetyki.

Według Neuhausa Fundacja Johanna Wilhelma Naumanna pozostaje przy swoim statucie. Natomiast dąży do tego, aby publikowane przez redakcję online „Die Tagespost” wiadomości były nadal bezpłatnie dostępne po zmianie z dotychczas drukowanej codziennej na cotygodniową gazetę.

Jak poinformował zarząd, nowa fundacja zakłada sobie szersze cele. Zamierza promować wiarę także poprzez sztukę i kulturę. Ponadto pragnie wspierać wszelkie inicjatywy dotyczące równości mężczyzn i kobiet oraz ochrony małżeństwa i rodziny.

Reklama
Reklama

Tygodnik „Die Tagespost” rozchodzi się obecnie w nakładzie 10,8 tys. egzemplarzy.

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite