Nasze projekty

Biskup został postrzelony. Cierpienie ofiaruje za swoją diecezję

Biskup elekt diecezji Rumbek w Sudanie Południowym Christian Carlassare został postrzelony w nogi przez nieznanych sprawców. Jest w trakcie leczenia. Już teraz deklaruje, że zamierza wrócić do pracy w swojej diecezji i swoje cierpienie ofiaruje za ludzi, do których został posłany.

Facebook.com/ACI Africa

Do ataku na biskupa doszło w nocy z 25 na 26 kwietnia w Rumbek w Sudanie Południowym. Dwóch nieznanych sprawców włamało się do niego do mieszkania i postrzeliło go w obie nogi. Carlassare, który należy do zgromadzenia misjonarzy Kombonianów, został przetransportowany samolotem do szpitala w Nairobi w stolicy Kenii, gdzie przeszedł 3 operacje.

Fr. Christian Carlassare, Bishop- Elect of Rumbek Diocese in South Sudan

📹 VIDEO /Message from Fr. Christian Carlassare, Bishop- Elect of Rumbek Diocese in South Sudan

Posted by ACI Africa on Monday, May 3, 2021

Teraz Carlassare nagrał kilkuminutowe przesłanie dla swoich diecezjan. Powiedział w nim, że błaga Boga o koniec przemocy w diecezji Rumbek. Modlę się za nawrócenie grzeszników. Ofiaruję swój ból i cierpienie za to, aby Bóg oczyścił kościół Rumbeku ze wszystkich błędów i żeby takie rzeczy więcej się nie zdarzały. Nie ma miejsca na przemoc, podziały i egoistyczne pragnienia, które pochodzą od diabła – stwierdził.

Reklama
Reklama

Pozwólcie, że będę znakiem dla was wszystkich. Kiedy wstanę z tego łóżka i będę chodził, to mam nadzieję, że Rumbek także wstanie i pójdzie drogą pokoju i jedności – ­dodał.

Tuż po ataku w rozmowie z Corriere della Sera Carlassare stwierdził, że jeżeli napastnicy chcieli go zastraszyć, to uzyskali odwrotny skutek.

Biskupem został na początku marca

Carlassare został mianowany biskupem diecezji w Sudanie Południowym 8 marca, po prawie 10 latach od śmierci swojego poprzednika. Papież Franciszek i kolegium biskupów posyła mnie do was ludu Rumbek z misją: uczynić Kościół jednym, świętym, katolickim i apostolskim. Wypełnię tę misję z całego serca i z miłości do Was i do Sudanu Południowego – mówił wtedy.

Reklama
Reklama

Wcześniej misjonarz pracował w diecezji Malakal w Sudanie Południowym. Spędził już w tym kraju 16 lat. Jego święcenia biskupie, które pierwotnie były zaplanowane na 23 maja, zostały przełożone.

Biskup podkreślił, że napastnicy są wstydem dla całego Sudanu. Jednocześnie zaprosił liderów lokalnych społeczności i plemion do tego, aby pociągać do odpowiedzialności agresorów. Nie pozwólmy, aby brutalni ludzie trzymali całą społeczność jak zakładników. W kulturze Dinka nie ma miejsca na przemoc. Przemoc nie jest częścią żadnej kultury na świecie – ­zaapelował.

ag/CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę