Nasze projekty

Biskup poprosił księży o jałmużnę wielkopostną na rzecz ośrodka dla niepełnosprawnych

Bp Szymon Stułkowski zwrócił się do księży z diecezji płockiej, aby podjęli dzieło jałmużny wielkopostnej dla Domu Mocarzy w Mocarzewie. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na wyposażenie kaplicy ośrodka, w którym żyją osoby niepełnosprawne.

fot. Flickr / Episkopat News

Wielu diakonów naszej diecezji tam przeżywało rekolekcje przed przyjęciem święceń kapłańskich. Sam od lat praktykuję jałmużnę wielkopostną i dołączam do tegorocznej – zapewnił księży bp Stułkowski.    

Duchowni, którzy zdecydują się podjąć dzieło jałmużny wielkopostnej, mogą przekazywać ją na konto Caritas Diecezji Płockiej, za pośrednictwem zakładki na stronie tej Caritas lub bezpośrednio do dziekanów.    

ZOBACZ: Wierzę, czy udaję, że wierzę? Zrób sobie religijny TEST

Reklama

Dom dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną

Dom Mocarzy, to powstający w miejscowości Mocarzewo (diecezja łowicka) dom dla absolwentów ośrodka dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzą go siostry zmartwychwstanki. Przepisy prawa stanowią, że wychowankowie mogą przebywać w Mocarzewie do 25. roku życia. Później trzeba im znaleźć nowe miejsce pobytu, najczęściej jest to Dom Pomocy Społecznej gdzieś w Polsce. Jednak osoby te niechętnie opuszczają znane sobie miejsce, są zżyte z nauczycielami i opiekunami, i bardzo niechętnie wyjeżdżają z Mocarzewa.

Nowa placówka – Dom Mocarzy – ma stanowić odpowiedź na potrzeby tychże osób oraz ich rodzin, które często nie są w stanie pełnić całodobowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Dom Mocarzy sprawi, że po zakończeniu nauki nikt z własnej woli nie będzie musiał z niego wyjeżdżać. Będzie to wciąż to samo miejsce do życia, z opieką, rehabilitacją i dostosowaną do potrzeb rekreacją. Nieodłączną częścią Domu Mocarzy będzie kaplica, którą trzeba wyposażyć.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę