Nasze projekty

Spłonęła zabytkowa plebania przy sanktuarium w Jakubowie

W nocy z 3 na 4 maja spłonął dach zabytkowej plebanii przy sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie. Kustosz sanktuarium ks. Stanisław Czerwiński został odwieziony do szpitala.

Pożar dachu plebani w Jakubowie późnym wieczorem 3 maja. W akcji gaśniczej brały udział 23 zastępy straży pożarnej z powiatów głogowskiego i polkowickiego.

Dnia 3 maja o godz. 2326 zostaliśmy zadysponowani w sile dwóch zastępów, razem z licznymi siłami z powiatu…

Posted by Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach on Monday, May 3, 2021

Informację o pożarze strażacy otrzymali o godz. 23.13. Działania strażaków były ukierunkowane na obronę budynku sanktuarium i prowadziliśmy również działania związane z ugaszeniem tego pożaru. Ksiądz proboszcz wyszedł sam z budynku, została mu udzielona pomoc medyczna i został zabrany do szpitala na obserwację z podejrzeniem poparzenia górnych dróg oddechowych – wyjaśnia młodszy brygadier Piotr Woźniakiewicz, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Polkowicach.

Reklama
Reklama
Cd.

Pożar w Jakubowie

Posted by Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach on Monday, May 3, 2021

Po pożarze do Jakubowa i do proboszcza przebywającego w szpitalu przyjechał bp Tadeusz Lityński. Przede wszystkim dziękujemy Panu Bogu, że zostało ocalone życie księdza proboszcza, a także zostały ocalone cenne dla kultur religijnego przedmioty, jak chociażby relikwiarze. Chciałbym też z całego serca podziękować sąsiadom, którzy przyszli z pomocą, a także strażakom za akcję gaśnicza – podkreślił biskup.

Obecnie trwają ustalenia przyczyn pożaru.

Reklama
Reklama

Przypomnijmy, że 20 czerwca 2007 r. bp Adam Dyczkowski podniósł tutejszy kościół ze średniowiecznym rodowodem do godności sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite