Nasze projekty

Wyjątkowa kolęda. Do drzwi diecezjan zapukał biskup! Był „dreszczyk emocji”

„Szok i niedowierzanie” – mówią Iza i Jacek, którzy wraz z trzynastoletnim synem Igorem przywitali w drzwiach ordynariusza diecezji bydgoskiej bp. Krzysztofa Włodarczyka.

fot. Marcin Jarzembowski/Diecezja Bydgoska/FACEBOOK.COM

Domy na terenie parafii Dąbrówka Nowa były pierwszym etapem jego odwiedzin duszpasterskich. Dla biskupa to jednak zupełnie coś normalnego, co jest wpisane w codzienną posługę duszpasterską. To okazja do spotkania z wiernymi, którzy tworzą wspólnotę parafialną, w tym wypadku również diecezjalną. To radość, że można wejść i chwilę być z nimi w wymiarze modlitewnym. Także w duchu synodalności to okazja do słuchania, tak bezpośrednio w ich przestrzeni, gdzie mieszkają i możliwość współuczestnictwa w tym wszystkim – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

ZOBACZ: Rachunek sumienia. Czym jest i dlaczego powinniśmy go robić?

Parafia Dąbrówka Nowa położona jest kilka kilometrów od Bydgoszczy. Czujemy się zaszczyceni. Mamy świadomość wyjątkowego charakteru takiej wizyty. Kolęda jest spotkaniem z księdzem proboszczem, a dziś dreszczyk emocji, że odwiedza nas ksiądz biskup – dodali Iza i Jacek. Wizyta na terenie parafii trwała kilka godzin. Niesamowicie ciepły człowiek, nie czuje się w ogóle dystansu. Cudownie, że potrafi wychodzić do ludzi, także z zaskoczenia, nie oczekując żadnych honorów. Jest to piękne – podsumowali małżonkowie.

Reklama

„Rodziny były bardzo poruszone”

Dla ks. Macieja Chmielewskiego były to pierwsze odwiedziny duszpasterskie w parafii. Wcześniej nie mogły się odbyć, najpierw z powodu pandemii, a w ostatnim roku choroby. Panu Bogu dziękuję za to, że ludzie tak bardzo otwierają się na zaproszenie kapłana. Dziękuję im także za modlitwę, której tak mi potrzeba. Chcę być bliżej nich i jak najdłużej służyć jako proboszcz – powiedział.

ZOBACZ: Rozmowa, ofiara w kopercie, a może wspólna modlitwa? Jaki jest sens “wizyty duszpasterskiej”?

Ks. Maciej bardzo ceni sobie bezpośredni kontakt z wiernymi. Ta bliskość i rozmowa są bardzo ważne, ponieważ w ten sposób umacnia się więź pomiędzy pasterzem a wiernymi. Każda rodzina jest domowym kościołem, w którym obecny jest Pan Jezus. Sensem tych odwiedzin jest właśnie spotkanie z Chrystusem mieszkającym z tymi ludźmi i wołanie dla nich o Boże błogosławieństwo – dodał ks. Chmielewski. Rodziny były bardzo poruszone i wdzięczne za to, że biskup przyjeżdża nie tylko na wizytację, czy bierzmowanie, ale odwiedza ich tam, gdzie mieszkają – podsumował proboszcz parafii w Dąbrówce Nowej.

Reklama

Marcin Jarzembowski, Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę