Nasze projekty

Biskup chce oddać siebie za porwane zakonnice. „Jestem gotowy zająć ich miejsce”

„Weźcie mnie i wypuście na wolność porwane zakonnice” – z takim apelem do porywaczy, którzy na Haiti porwali sześć sióstr zwrócił się bp Pierre-André Dumas.

fot. Mariana C./Catkopic

Biskup wskazał, że uprowadzenie kobiet, które od lat oddają swoje życie na służbie najuboższych i najbardziej potrzebujących jest gestem, który spotka się z sądem Boga. 

Hierarcha ujawnia, że mimo iż od porwania upłynęło już kilka dni nic nie wiadomo o losie uprowadzonych sióstr. Za ich oswobodzenie najprawdopodobniej jeden z wielu gangów, który zniewala tę karaibską wyspę zażądał niebotyczną sumę 3 mln dolarów.

ZOBACZ: Abp Polak: osoby zranione są w centrum naszej modlitwy i naszych działań

Reklama

„Te kobiety z oddaniem służą najuboższym”

Wieści jakie do nas docierają potwierdzają, że siostry wciąż żyją. Ja jestem gotowy zająć ich miejsce. Z tą samą intencją zgłosił się jeszcze jeden ksiądz, który pracuje wśród najuboższych w stołecznych slumsach. Te kobiety z oddaniem służą najuboższym. Ich porwanie jest czymś nieludzkim – mówi ordynariusz diecezji Anse-à-Veau-Miragoâne.

Dziękujemy papieżowi Franciszkowi, że wstawił się za porwanymi i wezwał do budowania zgody społecznej w kraju, jeden Bóg wie jak bardzo jej potrzebujemy. W kraju panuje ogromne ubóstwo a instytucje państwa są praktycznie nieobecne. Sprawnie działają jedynie uzbrojone gangi, w których rękach jest 80 proc. Port-au-Prince. Haitańczycy oczekują, że władze wezmą w końcu odpowiedzialność za kraj i że ich przyszłość będzie lepsza – dodał.

Vatican News PL/KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę