fot. Nauka. To Lubię/YouTube

Tomasz Rożek otwiera kanał naukowy po ukraińsku. Co na nim znajdziemy?

Nowy kanał Tomasza Rożka pomoże odnaleźć się uczniom z Ukrainy w polskim środowisku oraz dostarczy wartościowe treści popularnonaukowe w języku ukraińskim. Premiera pierwszych odcinków już w środę!

Reklama

Kanał popularnonaukowy po ukraińsku otwierają Tomasz Rożek i Fundacja Nauka. To Lubię. „Kanał pomoże odnaleźć się uczniom z Ukrainy w polskim środowisku oraz dostarczy wartościowe treści popularnonaukowe w języku ukraińskim” – tłumaczą pomysłodawcy kanału.

Premiera pierwszych odcinków na kanale pn. наук. Космос. Сві. odbędzie się w środę 6 kwietnia. >>>LINK DO KANAŁU<<<

Filmy pomogą zaadaptować się ukraińskim dzieciom

Po rozpoczęciu wojny tysiące ukraińskich dzieci trafiło do Polski, gdzie na nową próbują budować swoją codzienność.

Reklama
Reklama

„Polskie szkoły przyjęły do swoich klas uczniów z Ukrainy, co jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla zagubionych uczniów, ale i dla nauczycieli, dla których język stanowi barierę” – podkreślają.

Na kanale pojawią się filmy, które pomocą zaadaptować się ukraińskim uczniom w polskiej szkole i środowisku rówieśników.

„Zależy nam na tym, żeby poprzez wartościowe treści edukacyjne jednocześnie ułatwić dzieciom adaptację w polskiej społeczności poprzez proste filmy z polsko-ukraińskimi tłumaczeniami” – tłumaczą twórcy kanału.

Reklama
Reklama

Jakie treści pojawią się na kanale?

Filmy, które pojawią się na kanale będą uczyć ukraińskie dzieci podstawowych zwrotów w języku polskim, a polskim uczniom pomogą zrozumieć pewne zwroty w języku ukraińskim.

Na kanale pojawią się również filmy z tłumaczeniem i dubbingiem cyki wideo dla dzieci z kanału „Nauka. To Lubię Junior”.

„Zależało nam również na tym, żeby do produkcji naszych materiałów zaangażować społeczność ukraińską, dlatego to właśnie oni są naszymi tłumaczami, dubbingowcami i aktorami” – dodają twórcy.

Reklama

Tomasz Rożek prowadzi już takie kanały, jak: Nauka. To lubię oraz Nauka. To Lubię Junior.

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę