Nasze projekty

Setki ewangelizatorów na Przystanku Jezus 2015

Od 26 lipca do 2 sierpnia młodzi ewangelizatorzy - 760 osób, m.in. z Norwegii, Niemiec i USA, przyjadą do Kostrzyna nad Odrą, by dzielić się swoją wiarą z uczestnikami Przystanku Woodstock. Jak co roku, najpierw wezmą udział w rekolekcjach

Udział w tegorocznym XVI Przystanku Jezus zgłosili ewangelizatorzy nie tylko z Polski, ale także m.in. z Norwegii, Francji, Niemiec, Anglii i USA. W sumie 760 osób. Wśród nich 3 biskupów, 85 księży, 82 kleryków, 63 siostry zakonne. Pozostali to ewangelizatorzy świeccy, na co dzień formujący się w różnych wspólnotach i ruchach kościelnych.

Ponad 2 razy więcej – 1630 osób, liczy grono Duchowych Przystankowiczów. Są to ludzi, którzy nie mogą przyjechać do Kostrzyna, ale towarzyszą ewangelizatorom swoją modlitwą. Duchowi uczestnicy biorą udział PJ dzięki transmisją radiowym, portalom społecznościowym i stronie internetowej. – Bądź z nami w ten sposób, by czerpać z duchowego skarbca, jakim będzie spotkanie ewangelizatorów – zachęcają organizatorzy. W tym roku po raz pierwszy transmisje z rekolekcji i przystankowego pola na Woodstocku zapewni ekipa radia profeto.pl.

Jakie jest zadanie duchowego przystankowicza? Przede wszystkim codzienna modlitwa w intencji Przystanku Jezus i osób, które przyjadą na Przystanek Woodstock. – Potrzebujemy Twojego wsparcia, żebyśmy mogli być użytecznymi narzędziami w rękach Boga – napisali na swojej stronie internetowej organizatorzy.

Reklama
Reklama

Duchowi przystankowicze mogą zapisać się na PJ poprzez stronę www.przystanekjezus.pl

Na przystankowe pole przyjedzie także 50 wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, którzy będą zapraszać młodych do udziału w ŚDM 2016. Jak co roku, z młodymi będą bp Edward Dajczak i bp Grzegorz Ryś.

Robert Kościuszko, rzecznik prasowy PJ, wyjaśnia, że podczas Przystanku Jezus ewangelizatorzy posługują się dwiema metodami: indywidualną i grupową. – Zaczynamy od grupowej, czyli zapraszamy ludzi do nas, ale i tak zawsze dochodzimy do tej indywidualnej. Wychodzimy do ludzi, chcemy być posłuszni Panu Jezusowi, który posyłał uczniów. Papież Franciszek do tego namawia – wyjdźcie poza mury kościelne, idźcie do świata, wejdźcie między świat i niech Kościół głosi Chrystusa. A później niech ten Kościół zaprosi z powrotem do murów świątyń. I my to właśnie robimy – mówi Robert Kościuszko.

Reklama
Reklama

Przez cały czas trwania Woodstocku, młodzi ewangelizatorzy będą gotowi do podzielenia się świadectwem swojej wiary. Nieodłącznym elementem Przystanku Jezus jest także codzienna Msza święta, wspólne modlitwy, m.in. poranna jutrznia i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Organizatorem Przystanku Jezus jest Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.


am / Kostrzyn n. Odrą

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite