Nasze projekty

Chcesz być ewangelizatorem na Przystanku Jezus? Właśnie ruszyły zapisy

Do udziału w Przystanku Jezus zaproszone są osoby pełnoletnie, które na co dzień formują się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych.

FOT. PRZYSTANEK JEZUS/FACEBOOK.COMW środę rozpoczęły się zapisy na 24. edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus, która odbędzie się od 29 lipca do 3 sierpnia 2024, tak jak poprzednio w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu koło Czaplinka.

Do udziału w Przystanku Jezus zapraszamy osoby pełnoletnie na co dzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Właśnie takie osoby zapraszamy do zapisów – informuje o. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik Przystanku Jezus.

Jak zwykle Przystanek Jezus rozpoczną rekolekcje dla ewangelizatorów, które poprowadzi Biskup Artur Ważny, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Swoją obecność zapowiedzieli także bp Zbigniew Zieliński, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz nasz przystankowy Ojciec – bp Edward Dajczak – dodaje o. Piątkowiak SVD.

Reklama

W kwietniu w parafii Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie zaplanowano warsztaty przygotowujące do ewangelizacji na tegorocznym Przystanku Jezus. Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w ewangelizacji, a chcieliby je zdobyć, jak również dla tych, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności i budować przystankową rodzinę.

Zapisy i informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie https://przystanekjezus.pl/ruszyly-zapisy-na-pj-2024/.

Przystanek Jezus powstał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w 1999 r. jako odpowiedź na potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą gromadzącą się na Przystanku Woodstock (PW), który jest jednym z największych festiwali muzyki rockowej w Europie, gromadzący kilkaset tysięcy młodych. W 2018 r. organizatorzy PW dokonali zmiany nazwy festiwalu na „Pol`And’Rock Festiwal”.

Reklama

Jako dzieło ewangelizacyjne Przystanek Jezus od samego początku cieszył się aprobatą Konferencji Episkopatu Polski, jako odważna i nowatorska forma obecności Kościoła pośród młodych, co znalazło swój wyraz w sprawozdaniu przewodniczącego KEP podczas Ad limina apostolorum w obecności Ojca Świętego w 2014 r.

KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę