Nasze projekty

Ewangelizatorzy opanowali Poznań! Trwa wielka ewangelizacja uliczna

Od kilku dni w Poznaniu można spotkać wyjątkowych ludzi. To ewangelizatorzy z misji Talitha Kum, którzy wyszli na ulice by "przekazywać mieszkańcom stolicy Wielkopolski, że Bóg ich kocha!".

fot. Misja Talitha kum w Poznaniu - ewangelizacja miasta/facebook.com

W dniach 24.05-29.05 na ulice Poznania wyszli ewangelizatorzy! Archidiecezja poznańska wraz ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia i wieloma innymi wspólnotami organizuje piątą już edycję misji Talitha Kum, czyli ulicznej ewangelizacji miasta Poznań.

„Będziemy obecni w różnych miejscach, aby na wiele wiele sposobów przekazywać mieszkańcom stolicy Wielkopolski, że Bóg ich kocha! Będziemy ewangelizować słowami, muzyką, sztuką, tańcem, ale też poprzez konkretne gesty miłości, bo chcemy być rękoma, nogami, ustami, oczami Boga, który szuka każdego człowieka!” – czytamy na stronie organizatorów.

PRZECZYTAJ>>> „Jako ksiądz mogę łączyć niebo z ziemią”. Historia powołania Patryka

Reklama

W ramach ewangelizacji miasta odbywają się między innymi rekolekcje, uwielbienia, ewangelizacja uliczna, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprócz tego ewangelizatorzy odwiedzili także domy pomocy społecznej oraz ośrodki dla ubogich.

Dalsza część artykułu poniżej.

Choć to już ostatnie chwile piątej misji Talitha Kum w Poznaniu, na ulicach miasta ciągle można spotkać ewangelizatorów. 28 maja spędzają czas między innymi z bezdomnymi. Od 14.00 trwa grill i koncert dla bezdomnych w Domu charytatywnym “Przystań”. O 17.00 ewangelizatorów będzie można spotkać w samym centrum miasta, w okolicach Starego Rynku. Natomiast wieczorem, o godzinie 20.00 w Farze Poznańskiej odbędzie się Msza św. rekolekcyjna oraz uwielbienie.

Reklama

ZOBACZ>>> Piłkarze podziękowali Maryi za zdobycie Pucharu. Zrobili to w wyjątkowym miejscu

W środę, 29 maja ewangelizatorzy będą obecni przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana. Natomiast o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się Msza św. rekolekcyjna, uwielbienie oraz procesja z Najświętszym Sakramentem. Szczegółowy program można znaleźć na stronie misjapoznan.pl.

misjapoznan.pl, archpoznan.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę