Nasze projekty

Piłkarze podziękowali Maryi za zdobycie Pucharu. Zrobili to w wyjątkowym miejscu

Piłkarze po triumfie w niedzielnym finale postanowili podziękować Matce Bożej. Udali się do wyjątkowego sanktuarium, gdzie miało miejsce znane na całym świecie objawienie.

fot. dotshock,freepik.com/FC Porto, facebook.com

Drużyna FC Porto w niedzielnym finale o Puchar Portugalii na podlizbońskim stadionie Jamor pokonała mistrza kraju Sporting Lizbona 2:1, po dogrywce. Piłkarze po zwycięstwie postanowili podziękować Bogu w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Wśród zawodników, którzy dotarli do tego miejsca kultu maryjnego są reprezentanci portugalskiej kadry narodowej: Francisco Conceição, Pepe oraz Diogo Costa. 

Piłkarzom w Fatimie towarzyszyli działacze piłkarscy oraz tysiące kibiców zespołu „Smoków”. Transmitując zwycięstwo piłkarzy FC Porto regionalne media przypominały, że w przeszłości triumfujący w Pucharze Portugalii lub w rozgrywkach ligowych ekipy tego klubu zatrzymywały się już w Fatimie, aby podziękować za zdobycie tytułu.

ZOBACZ>>> Piłkarze uratowali młodej dziewczynie życie. Wykazali się niezwykłą odwagą [VIDEO]

Reklama

Piłkarze często odwiedzają Fatimę

Od połowy maja w sanktuarium w Fatimie nie słabnie napływ działaczy klubu sportowego Sporting Lizbona. Ich obecność w charakterze pielgrzymów wynika głównie z radości po zdobyciu przez stołeczny klub piłkarskiego mistrzostwa kraju.

Do Fatimy od lat docierają indywidualnie lub w małych grupach pielgrzymów także piłkarze i szkoleniowcy innych klubów, aby spełnić osobiste przyrzeczenia. Wśród nich byli m.in. były obrońca reprezentacji Portugalii i Benfiki Lizbona André Almeida, portugalski trener saudyjskiego klubu Asz-Szabab Vítor Pereira, a także Fernando Santos. W przeszłości był on selekcjonerem reprezentacji Portugalii i Polski.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę