Nasze projekty

Ksiądz otwiera knajpę! Będzie za „co łaska”

"Ksiądz z osiedla" znany jest z różnych form ewangelizacji. Teraz planuje otworzyć knajpę w samym centrum Warszawy!

fot. wirestock, freepik.com/Ksiądz z osiedla, youtube.com (print screen)

Ks. Rafał Główczyński SDS znany szerzej jako „Ksiądz z osiedla” znany jest z różnego rodzaju form ewangelizacji. Prócz tradycyjnych rekolekcji, organizuje także między innymi Nocne Drogi Krzyżowe czy dyskoteki ewangelizacyjne, które odbywają się pod mostem Świętokrzyskim w Warszawie. To właśnie tam na co dzień gromadzą się młodzi ludzie, którzy niekoniecznie uczęszczają do kościoła.

ZOBACZ>>> Nowy album Sanah. Artystka doceniona za… skromność!

Teraz kapłan idzie o krok dalej i planuje otworzyć… klubokawiarnię!. Jak przyznaje pomysł pojawił się ze względu na taka potrzebę. Spotkania ewangelizacyjne odbywają się pod Mostem Świętokrzyskim tylko raz w tygodniu, a uczestnicy chcieliby, żeby było to częstsze.

Reklama

„Ksiądz z osiedla” otwiera knajpę!

„Ksiądz z osiedla” postanowił więc w samym centrum Warszawy zorganizować takie miejsce. „Oficjalnie. Otwieramy knajpę!” – można przeczytać w jego mediach społecznościowych. Jesteśmy na etapie finalizacji, żeby stworzyć takie miejsce dla wszystkich, gdzie płacisz tyle ile możesz. Nie ma cen, tylko generalnie jest „co łaska” – powiedział w rozmowie z Radiem Warszawa. Jak zapowiada „Ksiądz z osiedla”, lokal będzie bezalkoholowy oraz „bez używania telefonów”.

PRZECZYTAJ>>> Bycie tatą to ich najważniejsza rola! Jakimi ojcami są znani aktorzy?

Kapłan podkreśla, że nowopowstająca klubokawiarnia ma być miejsce dla wszystkich. Osoby w kryzysie bezdomności będą mogły zjeść posiłek. Mają być organizowane również bale dla seniorów, spotkania dla singli, animacje i zajęcia dla dzieci, spotkania z ciekawymi gośćmi, ale i „dni otwarte” dla osób, które nie odnajdują się w Kościele.

Reklama

Otwarcie zaplanowano na początek lipca. Obecnie kapłan zaprasza do pomocy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zaangażować we wspólne tworzenie tego wyjątkowego miejsca. Potrzeba zarówno wolontariuszy, pracowników, ale i funduszy. Więcej szczegółów można znaleźć w mediach społecznościowych „Księdza z osiedla”. „Z góry dzięki za każdą modlitwę i każdą pomoc! Tylko z Bogiem i Wami to się może udać!” – podkreśla duchowny.

radiowarszawa.com.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę