Nasze projekty

Trwa Przystanek Jezus. Ewangelizatorzy wyruszyli w drogę

"Przystanek Jezus 2023 rozwinął na dobre swoje ewangelizacyjne skrzydła" - przekazał KAI rzecznik inicjatywy ks. Damian Piątkowiak SVD. Czwartek był dniem, w którym uczestnicy Przystanku Jezus spędzili wiele czasu na spotkaniach z uczestnikami odbywającego się w Czaplinku Pol’and’Rock Festiwalu.

FOT. PRZYSTANEK JEZUS/FACEBOOK.COM

Wczoraj, w czasie porannej Mszy św., biskup Edward Dajczak przypomniał, że Bóg jest miłosiernym Ojcem i pochyla się z miłością nad każdym człowiekiem. W oparciu o fragment Ewangelii z przypowieścią o Miłosiernym Ojcu kaznodzieja zachęcał ewangelizatorów, by i oni byli miłosiernymi w międzyludzkich relacjach.

Gościem dnia Przystanku Jezus był ks. Tomasz Trzaska suicydolog, członek Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym, Pracownik Instytutu Pamięci Narodowej. Przeprowadził on dla wolontariuszy Przystanku Jezus warsztat pt. „Gdy nie chce ci się żyć”. Warsztat, który okazał się niezwykle wartościowa pomocą w posłudze ewangelizacyjnej, ale i w codzienności naszego życia – zaznaczył ks. Piątkowiak.

ZOBACZ: Co zrobić, żeby jutro kolejne 15 osób nie popełniło samobójstwa? Wyjaśnia ks. Tomasz Trzaska

Reklama

Wieczorem ewangelizatorzy gościli Michała Króla z zespołem. Poprowadzili oni dla ewangelizatorów i festiwalowych gości koncert uwielbienia. Wspólny program zakończył się koncertem chwały w wykonaniu zespołu Przystanku Jezus, a także projekcją kolejnych odcinków filmu The Chosen.

Tegoroczna edycja Przystanku Jezus rozpoczęła się 31 lipca, w ośrodku wychowawczym Księży Salezjanów w Trzcińcu. Jest to ogólnopolska akcja ewangelizacyjna, skierowaną do ludzi młodych, uczestniczących w Pol’and’Rock Festival (dawny Przystanek Woodstock). Celem akcji jest, jak wskazują organizatorzy, prezentacja osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia i głoszenie Jego orędzia wszystkim ludziom.

ZOBACZ: „Niech ksiądz siada na tym browarze i mnie wyspowiada”. Ksiądz opowiada, jak Przystanek Jezus ocalił jego powołanie

Reklama

Fundacja Pomocy Młodym – Przystanek Jezus powstała w 2020 r. w celu wspomagania działań prowadzonych przez Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza, rozumianych jako promocja wiary chrześcijańskiej we wszystkich jej aspektach, a w szczególności: duchowym, kulturalnym, dydaktyczno-wychowawczym, ekumenicznym, społecznym, charytatywnym, stosunków międzyosobowych i międzynarodowych.

KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę