Nasze projekty

„Aby byli jedno”. Już dziś startuje kolejna edycja Przystanku Jezus

Baza Przystanku Jezus w Trzcińcu jest już gotowa na przyjęcie ewangelizatorów, którzy od niedzieli zjeżdżają się do niej z różnych stron Polski. Zawiązanie wspólnoty nastąpi dziś o godz. 16. pod hasłem: "Aby byli jedno".

FOT. PRZYSTANEK JEZUS/FACEBOOK.COM

Przyjeżdżający do bazy są podejmowani w recepcji, dostają gadżety identyfikujące uczestników przystanku i ci, którzy nie musza odpoczywać po podróży przystępują do działań, by jak najlepiej przygotować się do posługi na tegorocznym wydarzeniu.

Wczesnym popołudniem, o godz. 16.00, pod specjalnie ustawionym namiotem, rozpocznie się oficjalnie tegoroczna edycja Przystanku Jezus. Nastąpi zawiązanie wspólnoty, czyli czas na przywitanie, zapoznanie się uczestników, a w wielu przypadkach odnowienie starych znajomości. Wśród oficjalnych powitań będzie m. in. słowo od burmistrza gminy Czaplinek p. Marcina Naruszewicza.

ZOBACZ: „Niech ksiądz siada na tym browarze i mnie wyspowiada”. Ksiądz opowiada, jak Przystanek Jezus ocalił jego powołanie

Reklama

Na godz. 17.00 zaplanowany jest punkt centralny pierwszego dnia, czyli uroczysta Eucharystia, która będzie rozpoczęciem Przystanku Jezus, a także rekolekcji. Zgodnie z zapowiedzią rekolekcje poprowadzi ksiądz Biskup Edward Dajczak, od lat związany z dziełem PJ. Od stołu Ciała Pańskiego uczestnicy przejdą do stołu pokarmu codziennego, by przy wspólnej kolacji jeszcze bardziej ucieszyć się sobą, pogłębić więzi, powspominać „stare przystankowe dzieje”, czyli w praktyce budować hasło tegorocznego Przystanku „Aby byli jedno”.

Gdy już miną pierwsze emocje, od godz. 22.00 rozpocznie się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwać dzień i noc przez cały czas pobytu w Trzcińcu. Wszystko po to, by każdy z uczestniczących w ewangelizacji mógł doświadczyć prawdziwości słów z Listu św. Pawła: „aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas.” (por. 2 Kor, 4,7).

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę