Nasze projekty

Ile egzemplarzy Biblii sprzedano w 2022 roku?

Po gwałtownym spadku na początku pandemii koronawirusa, w 2022 roku więcej ludzi niż w poprzednich latach weszło w posiadanie Biblii. W ubiegłym roku rozprowadzono 35,5 miliona egzemplarzy, to około trzy miliony więcej niż w roku poprzednim.

fot. Patrick Fore/unsplash.com

Poinformowało o tym, 10 sierpnia Niemieckie Towarzystwo Biblijne w Stuttgarcie powołując się na dane Światowej Federacji Towarzystw Biblijnych z siedzibą w Swindon w Anglii. W 2019 roku stowarzyszenie po raz pierwszy rozprowadziło ponad 40 milionów Biblii na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ: Odważny gest Cristiano Ronaldo. Wykonał znak krzyża przed tysiącami Saudyjczyków

Według tych informacji udział cyfrowych wydań Biblii wzrósł do ponad jednej czwartej ogólnego nakładu w 2022 roku. Około 28 procent wszystkich sprzedanych pełnych Biblii zostało pobranych z Internetu.

Reklama

„Statystyki dystrybucji Pisma Świętego” opracowywane corocznie przez Światową Federację Towarzystw Biblijnych uwzględniają jedynie dane liczbowe od wydawców i organizacji należących do tej Federacji. Jej sekretarz generalny, Dirk Gevers, powiedział, że „skuteczną dystrybucję” Biblii umożliwia ogólnoświatowa sieć 160 krajowych towarzystw biblijnych. Celem jest, aby Biblię mógł otrzymać każdy.

ZOBACZ: W ilu językach dostępna jest Biblia? Z roku na rok jest ich coraz więcej

Wśród krajów, w których rozprowadzono największą liczbę nowych Biblii w 2022 roku były Brazylia (4,8 mln egzemplarzy), USA (2,6 mln) oraz Indie (2,5 mln). Godny zauważenia wzrost sprzedaży z 1,2 na 1,8 mln odnotowano poza tym w Chinach oraz w przeważająco buddyjskiej Kambodży, gdzie liczba sprzedanych egzemplarzy Biblii podwoiła się i wynosi 25 tys. egzemplarzy. Większość Biblii wydrukowano w języku hiszpańskim (5,8 mln), po angielsku (5,4 mln) i portugalsku (4,9 mln) a następnie po mandaryńsku (1,8 mln).

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę