Nasze projekty

Odważny gest Cristiano Ronaldo. Wykonał znak krzyża przed tysiącami Saudyjczyków

Cristiano Ronaldo we wczorajszym meczu zdobył zwycięskiego gola. Jednak to gest, który wykonał tuż po wzbudził najwięcej emocji - piłkarz przeżegnał się. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zrobił to w muzułmańskim kraju, w którym za każdy taki gest można mieć poważne problemy z prawem.

fot. LEVI/Twitter.com/Creative Commons Attribution 4.0/commons.wikimedia.org

Cristiano Ronaldo to od lat jeden z najpopularniejszych piłkarzy na świecie. Obecnie jest piłkarzem w Al-Nassr, dziewięciokrotnego mistrza Arabii Saudyjskiej.

W rozegranym w środę meczu zdobył zwycięską bramkę, zapewniając swojemu zespołowi awans do finału Arabskiego Pucharu Mistrzów. Piłkarz tuż po zdobyciu bramki wykonał… znak krzyża.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego – Ronaldo niejednokrotnie publicznie mówił o swojej wierze – gdyby nie fakt, że zrobił to w muzułmańskim kraju, w którym za każdy najmniejszy tego typu gest można mieć poważne problemy z tamtejszym prawem.

Reklama

ZOBACZ: Mama Cristiano Ronaldo na audiencji papieża. Podarowała mu koszulkę syna

„Bóg dał mi prezent”

Cristiano Ronaldo jest katolikiem. Przyznaje się do swojej wiary, choć przyznaje, że mógłby być bardziej gorliwy. Mówił, że jest wierzący na swój sposób. Zapytany niegdyś o swoje wyjątkowe umiejętności sportowe odpowiedział: „Bóg dał mi prezent”.

Reklama

Ronaldo w rozmowie z dziennikarzem „Daily Mirror” zaznaczył, że „wiara jest jednym z jego priorytetów”. W innym wywiadzie zdradził, że kolekcjonuje krzyże, które zbliżają go do Boga i są wyrazem ich wzajemnej relacji”.

ZOBACZ: Cristiano Ronaldo o swoim talencie: „Bóg dał mi prezent”

sport.radiozet.pl,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę