Nasze projekty
fot. RCKiK w Białymstoku/YouTube.com

Cristiano Ronaldo o swoim talencie: „Bóg dał mi prezent”

Cristiano Ronaldo - portugalski piłkarz, obecnie środkowy napastnik Manchesteru United jest katolikiem. W jednym z wywiadów dla "Daily Mirror" powiedział, że wiara jest "jednym z jego priorytetów".

Reklama

Cristiano Ronaldo to jeden z najwybitniejszych piłkarzy na świecie – jest wielokrotnym zdobywcą Złotej Piłki i innych, znaczących, piłkarskich trofeów. Jego kariera reprezentacyjna także pełna jest sukcesów – jest złotym i srebrnym medalistą Mistrzostw Europy, a także wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata.

Honorowcy dawca krwi

Piłkarz znany jest ze swojej wyjątkowej precyzji na boisku. Zasłynął także między innymi z tego, że jest honorowym dawcą krwi. Jako jeden z niewielu piłkarzy nie ma tatuaży, aby móc regularnie oddawać krew. Zagrał w wielu spotach promujących dawstwo (nawet w film i zachęca, by każdy – kto może – oddawał regularnie krew.

„Bóg dał mi prezent”

Cristiano Ronaldo jest katolikiem. Przyznaje się do swojej wiary, choć przyznaje, że mógłby być bardziej gorliwy. Mówił, że jest wierzący na swój sposób. Zapytany niegdyś o swoje wyjątkowe umiejętności sportowe odpowiedział: „Bóg dał mi prezent”.

Reklama

Ronaldo w rozmowie z dziennikarzem „Daily Mirror” zaznaczył, że „wiara jest jednym z jego priorytetów”. W innym wywiadzie zdradził, że kolekcjonuje krzyże, które zbliżają go do Boga i są wyrazem ich wzajemnej relacji”.

kw, wikipedia.pl, Aleteia.pl, swiatsportu.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę