Nasze projekty

W ilu językach dostępna jest Biblia? Z roku na rok jest ich coraz więcej

Biblia w całości jest obecnie dostępna w 733 językach. To o 14 więcej niż rok wcześniej - ogłosiło we wtorek w Stuttgarcie Niemieckie Towarzystwo Biblijne.

fot. Patrick Fore/unsplash.com

Od ubiegłego roku teksty biblijne są dostępne w 57 kolejnych językach. Tak więc Pismo Święte może być teraz czytane przez kolejne 100 mln osób w ich ojczystym języku. Niemieckie Towarzystwo Biblijne, informując o tym powołało się na dane Światowej Federacji Towarzystw Biblijnych z siedzibą w Swindon w Anglii.

Spośród tłumaczeń Biblii na nowe języki dwa przygotowano z myślą o siedmiu milionach ludzi w Etiopii. Niektóre teksty Pisma Świętego są już dostępne również dla prawie dwóch milionów Wietnamczyków w ich codziennym języku. Według Towarzystwa Biblijnego przynajmniej jedna księga Biblii jest dostępna w 3 610 językach, Nowy Testament został opublikowany w 1 622 językach, a całe Pismo Święte ze Starym i Nowym Testamentem w 733 językach. Przyjmuje się, że obecnie jest na świecie około 7.400 języków mówionych.

Światowe Towarzystwo Biblijne ma swoje instytucje członkowskie w 184 krajach i regionach. Jego zadaniem są tłumaczenia, wydawanie, rozpowszechnianie i promowanie Pisma Świętego. Siedziba Towarzystwa Biblijnego w Polsce mieści się w Warszawie.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę