Nasze projekty

Ruszył „Bilet dla brata” 2.0 wspierający polską młodzież

Chcemy, aby ten projekt był integralną częścią przygotowań duchowych do Światowych Dni Młodzieży Panama 2019, tak abyśmy wspólnie pomogli jak największej liczbie pielgrzymów i wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w ŚDM - zapowiada ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, prezentując nową odsłonę projektu Bilet dla Brata, który został uruchomiony w rocznicę ŚDM Kraków 2016.

Jak wyjaśnia ks. Parafiniuk, Bilet dla Brata 2.0 to zachęta do odpowiedzialnych za młodzież w polskich parafiach i diecezjach, by, przygotowując grupy do udziału w ŚDM w Panamie, pamiętali też o tych, którzy nie są w stanie sami pokryć kosztów podróży i spotkania w Panamie. To także zaproszenie do polskiego społeczeństwa, by zainwestowało w polską młodzież.

Na stronie biletdlabrata.pl uruchomiona została możliwość wpłat online, na rzecz wolontariuszy, pielgrzymów oraz tzw. kwatery polskiej, która zajmie się organizacją pobytu Polaków w Panamie i opieką nad nimi. Dostępne są też pierwsze cegiełki, które pomogą w promocji projektu i samej idei ŚDM. Akcja potrwa najprawdopodobniej do września 2018 r. tak, aby zebrane środki można było z odpowiednim wyprzedzeniem rozdysponować dla poszczególnych wolontariuszy i grup pielgrzymów.

Bilet dla Brata 2.0 to kontynuacja inicjatywy polskiej młodzieży, która po powrocie z ŚDM w Rio de Janeiro postanowiła pomóc rówieśnikom z krajów byłego Związku Radzieckiego w przyjeździe i udziale w ŚDM. Dzięki zaangażowaniu Polaków udało się zebrać kwot 1 637 367 zł, dzięki której na ŚDM do Polski przyjechało ok. 5,7 tys. pielgrzymów z 13 krajów byłego ZSRR.

Reklama
Reklama

Według szacunków Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, do Panamy pojedzie ok. 2-3 tys. pielgrzymów z Polski i ok. 100-200 polskich wolontariuszy krótkoterminowych. KBO ŚDM w porozumieniu z Komitetem Organizacyjnym ŚDM w Panamie, zrekrutuje także 3 wolontariuszy długoterminowych, którzy pomogą w przygotowaniach.

Główne wydarzenia 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie w stolicy kraju, odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

Reklama
Reklama

abd / Warszawa (KAI)

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite